Domowy peeling do ust z cukru

Szybki domowy peeling do ust na bazie cukru i miodu to najczęściej wykorzystywany przepis, który nie wymaga od nas zbyt wiele wysiłku. Używając cukru możemy dokładnie złuszczyć martwy naskórek, natomiast miód wykazuje silne działanie antybakteryjne oraz przeciwzapalne. Co więcej, składnik ten również doskonale odżywi usta i zatrzyma w nich wilgoć. Do takiej mieszanki warto też dodać olejek migdałowy, który wykazuje delikatne działanie złuszczające oraz przeciwbakteryjne.

Składniki potrzebne do wykonania peelingu na bazie cukru:

 • 2 łyżeczki cukru
 • 1 łyżeczka miodu
 • 1 łyżeczka olejku migdałowego

Sposób przygotowania:

 1. W niewielkim pojemniku mieszamy wszystkie składniki peelingu do momentu, gdy uzyskamy jednolitą konsystencję. 
 2. Gotową pastę nakładamy palcami na usta i wykonujemy ich delikatny masaż kolistymi ruchami. Możemy też delikatnie pocierać wargą o wargę, aby wzmocnić złuszczanie.
 3. Po 2-3 minutach spłukujemy peeling letnią wodą i nakładamy na usta balsam, wazelinę lub pomadkę ochronną.

Tak jak wszelkie tego typu zabiegu DIY peeling do ust również należy regularnie powtarzać, aby efekty były możliwie jak najlepsze. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim potrzeby naszych usta, ale zabieg wykonywany przynajmniej raz na tydzień to w tym przypadku podstawa.

ZOBACZ TAKŻE:

Domowy peeling do ust z miodem

Naturalny peeling do ust na bazie miodu to najlepszy sposób na dogłębne nawilżenie i odżywienie naszych ust, które są narażone na zanieczyszczenia oraz negatywne działanie różnych warunków atmosferycznych. Do miodu warto oczywiście dodać cukier, który świetnie złuszcza martwy naskórek, ale także zieloną herbatę. Zawiera ona w sobie mnóstwo cennych przeciwutleniaczy, które między innymi hamują procesy starzenia się naszej skóry.

Składniki potrzebne do wykonania peelingu na bazie miodu:

Zobacz także:

 • 2 łyżki miodu
 • 2 łyżki liści zielonej herbaty (po zaparzeniu)
 • 4 łyżki drobnego cukru

Sposób przygotowania:

 1. Staramy się dokładnie rozdrobnić liście zielonej herbaty, które po zaparzeniu powinny być miękkie.
 2. Następnie dodajemy do nich miód oraz cukier i wszystko dokładnie ze sobą mieszamy.
 3. Nakładamy peeling palcami na usta i wmasowujemy go kolistymi ruchami oraz pocieramy o siebie wargi przez 2-3 minuty.
 4. Na koniec spłukujemy peeling z ust letnią wodą. Pamiętajmy też o nałożeniu na oczyszczone usta balsamu do ust, wazeliny albo odpowiedniej pomadki ochronnej.

Taka maseczka z miodu, zielonej herbaty i cukru powinna być nakładana na usta przynajmniej raz w tygodniu, aby uzyskać dobre rezultaty. Jeśli jednak zauważymy, że nasze usta wymagają częstszego złuszczania, warto powtarzać taki zabieg częściej.

Domowy peeling do ust z cynamonem

Scrub do ust z dodatkiem cynamonu nie tylko zapewnia fantastyczny efekt, ale również pięknie pachnie! Ale należy też podkreślić, że cynamon poprawia krążenie krwi, dlatego zastosowanie go na ustach sprawi, że staną się one nieco większe. Tak jak każdy domowy peeling do twarzy lub samych ust musi on oczywiście zawierać składnik, który będzie odpowiadał za złuszczanie martwego naskórka. W tym celu można użyć na przykład brązowego cukru. Oprócz niego w naszym przepisie znalazło się również miejsce na miód i oliwę z oliwek, które doskonale nawilżą usta i dostarczą im całą gamę cennych składników odżywczych.

Składniki potrzebne do wykonania peelingu z cynamonem:

 • 2 łyżki brązowego cukru
 • pół łyżki oliwy z oliwek
 • pół łyżki miodu
 • pół łyżeczki mielonego cynamonu

Sposób przygotowania:

 1. Wszystkie składniki umieszczamy w niewielkim naczyniu i dokładnie je ze sobą mieszamy, aż do momentu, gdy peeling będzie miał jednolitą konsystencję.
 2. Gotową masę nakładamy na usta i powoli wykonujemy masaż ust okrężnymi ruchami, od czasu do czasu pocierając również wargę o wargę, aby wzmocnić efekt.
 3. Po kilku minutach spłukujemy peeling letnią wodą i nakładamy na usta balsam, wazelinę albo pomadkę ochronną.

Jeśli mamy taką potrzebę peeling do ust z cynamonem możemy wykonywać nawet 2-3 razy w tygodniu. Osoby, które mają problem z systematycznością powinny natomiast powtarzać taki zabieg minimum raz na tydzień, aby móc cieszyć się jego dobrymi efektami.

NIE PRZEGAP:

Domowy peeling do ust bez miodu

Jak zrobić peeling do ust nie używając miodu? Choć w większości przepisów to właśnie miód jest jednym z podstawowych składników peelingów przeznaczonych do oczyszczania ust spokojnie poradzimy sobie również bez niego. Nie każdy lubi jego smak, ale sporo osób jest także uczulonych na miód, dlatego musi go unikać również w takiej postaci. Wówczas warto szukać przepisów, w których zamiast miodu wykorzystywany jest na przykład olej kokosowy. Składnik ten również posiada mnóstwo cennych właściwości, dzięki którym nasze usta mogą zostać doskonale odżywione i zregenerowane. Jak zatem przygotować taką miksturę? Przykładem może być chociażby peeling z dodatkiem kawy.

Składniki potrzebne do wykonania peelingu bez miodu:

 • 1 łyżeczka fusów z zaparzonej wcześniej kawy
 • 1 łyżeczka oleju kokosowego

Sposób przygotowania:

 1. Fusy z kawy i olej kokosowy dokładnie mieszamy ze sobą w małym naczyniu. Jeśli mieszanka jest zbyt rzadka dodajemy do niej trochę więcej kawy.
 2. Gotowy peeling nakładamy na usta i masujemy je opuszkiem palca kolistymi ruchami. Możemy też pocierać wargę o wargę, co wzmocni złuszczanie martwego naskórka.
 3. Po upływie kilku minut spłukujemy peeling z ust i smarujemy je nawilżającym kosmetykiem, takim jak pomadka ochronna, wazelina labo balsam do ust.

Taka maseczka z kawy i oleju kokosowego może skutecznie poprawić kondycję naszych ust, jeśli będziemy ją wykonywać 1-2 razy w tygodniu.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: