Świąteczna reklama BBC wzrusza do łez

Znalezienie czasu dla najbliższych bywa w dzisiejszych czasach prawdziwym wyzwaniem. Świąteczny spot BBC opowiada historię zapracowanej mamy, która z trudem łączy obowiązki zawodowe z rodzinnymi. Film zaczyna się od porannej bieganiny tuż przed wyjściem do pracy. Bohaterka z telefonem przy uchu, w  biegu szykuje się do wyjścia. Jej dzień jeszcze na dobre się nie zaczął, a już musi sprostać zawodowym wymaganiom. Sytuację ze zmartwieniem obserwuje jej kilkuletni syn, który wysyła mamie sms-a z przypomnieniem, że dzisiejszy wieczór mieli spędzić razem. Kobieta wzdycha i odpowiada, że nie wie, czy da radę. Po czym biegnie do biura, gdzie od wejścia zasypują ją maile i telefony. Brzmi znajomo?

Tak wygląda rzeczywistość wielu pracujących mam.

A raczej wszystkich zapracowanych rodziców, bo problem dotyczy również ojców. Przygnieceni dedlajnami, mamy tak dużo pracy, że na co dzień nie udaje nam się wygospodarować czasu dla naszych dzieci - zupełnie tak, jak bohaterka świątecznego spotu BBC. Podczas gdy zapracowana kobieta próbuje sprostać kilku zadaniom na raz, jej syn spędza czas samotnie spacerując nad rzeką i grając w gry na automacie. Nieoczekiwanie oboje otrzymują jednak od losu prezent. Komputer kobiety nagle się zawiesza, po czym to samo dzieje się z automatem do gry. W ułamku sekundy całe otoczenie zamiera w bezruchu i zatrzymuje się w czasie – wszystko po to, by mama mogła spędzić czas ze swoim synem.

"Znajdź w te święta czas dla tych, których kochasz"

Spot kończy się happy endem - wspólnie spędzonym wieczorem, podczas którego mama w końcu znajduje czas dla swojego dziecka. Wideo zamyka hasło "Znajdź w te święta czas, dla tych, których kochasz". Z tej wzruszającej historii płynie prosty morał, że żaden świąteczny prezent nie może się równać z czasem, jaki poświęcamy naszym najbliższym. To najlepsza rzecz, jaką można podarować bliskim - nie tylko w święta. Jak Wam się podoba świąteczna reklama BBC?