"Ślepnąc od świateł" - nowy serial HBO

"Ślepnąc od świateł" to nowy serial HBO w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego, twórcy "Hardkor Disko", za który zdobył Złotego Lwa jako najlepszy debiut reżyserski w 2014 roku. Serial HBO powstał na podstawie bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka o tym samym tytule. Serial "Ślepnąc od świateł" przedstawia siedem dni z życia kokainowego dilera, którego perfekcyjnie poukładane życie zaczyna zmieniać się w chaos, a on sam staje w obliczu konieczności dokonania najważniejszych życiowych wyborów i zderzenia się z prawdą o sobie. Reżyser Krzysztof Skonieczny, tak mówi o nowym serialu HBO - „Ślepnąc od świateł” formalnie jest serialem, ale tak naprawdę to ośmiogodzinny film w gatunku thrillera neo-noir, podzielony na rozdziały w postaci odcinków, które stanowią integralną całość, i takie zamierzenie przyświecało mi przy jego tworzeniu.

"Ślepnąc od świateł" - fabuła

Serial HBO "Ślepnąc od świateł" przedstawia historię Kuby (w tej roli debiutujący Kamil Nożyński), który jest znanym warszawskim dilerem kokainy. Kuba jest perfekcjonistą i outsiderem i lubi mieć wszystko pod kontrolą, włącznie ze swoim dokładnie przemyślanym i zaplanowanym wizerunkiem. Dla otoczenia jest zagadką: przystojnym mężczyzną w drogich ubraniach i drogim samochodem. Nikt nie wie o nim zbyt wiele, za to on zna bardzo wielu. Jego klientela to pełen przekrój społeczny - politycy, celebryci, zamożne panie domu, gwiazdy hip-hopu, hipsterzy. Kuba obraca się w gronie lokalnych gangsterów dowodzonych przez Stryja (Janusz Chabior), który – tak jak i on – ma tego samego szefa, Jacka (Robert Więckiewicz). Jedyną naprawdę bliską mu osobą jest przyjaciółka Pazina (Marta Malikowska).

Główny bohater jest zmęczony swoim życiem, chciałby od niego uciec i wyjechać gdzieś daleko, w związku z czym kupuje dwa bilety w jedną stronę do Argentyny. Wylot za tydzień. Przez ten czas musi jeszcze załatwić kilka spraw. W tym samym momencie z więzienia, po kilkuletnim wyroku, wychodzi Dario (Jan Frycz), gangster starej daty. Nieoczekiwanie ich losy przetną się, co doprowadzi do konfrontacji Kuby z jego dotychczasowym życiem i decyzjami - tymi, które podjął i które jeszcze przed nim. Czy Kuba podejmie walkę z własnymi demonami?

"Ślepnąc od świateł" - kiedy premiera?

Premiera nowego serialu "Ślepnąc od świateł" już w sobotę 27 października o godzinie 22 na HBO. Ci wszyscy, którzy chcą obejrzeć od razu wszystkie osiem odcinków, mogą to zrobić na HBO GO również 27 października rano.

"Ślepnąc od świateł" - kto zagra w serialu?

W serialu "Ślepnąc od świateł" w roli głównej zobaczymy debiutującego Kamila Nożyńskiego (Kuba), któremu towarzyszą: Marta Malikowska, Robert Więckiewicz, Jan Frycz, Cezary Pazura oraz Janusz Chabior. W pozostałych rolach pojawią się: Eryk Lubos, Agnieszka Żulewska, Jacek Beler, Marzena Pokrzywińska, Ewa Skibińska, Krzysztof Zarzecki, Ilona Ostrowska, Zbigniew Suszyński, Michał Czernecki i Krzysztof Skonieczny.

"Ślepnąc od świateł" - zwiastun serialu

Jeśli nie możecie doczekać się nowego serialu HBO "Ślepnąc od świateł", koniecznie obejrzyjcie zwiastun. Na pewno was zachęci: