Nowości Showmax na lipiec 2018: co obejrzymy?

W lipcu Showmax przygotował dla nas finałowe odcinki dwóch najpopularniejszych seriali: "Opowieść podręcznej" (4 lipca) oraz "Kobiety mafii" (12 lipca). Showmax na lipiec zaskoczy nas premierowymi odcinkami: "The Affair", "Cloak & Dagger" czy "Dziewczyn nad wyraz". Na Showmax znajdziemy również przegląd największych zagranicznych hitów filmowych z Francji, Hiszpanii, Japonii i Danii. Czekają na nas m.in. "Templariusze. Miłość i krew" - najdroższy film w historii skandynawskiej kinematografii, oraz jedno z dzieł ulubionego przez Europejczyków japońskiego reżysera, Kiyoshi Kurosawy, pt. "Zanim znikniemy".

Showmax lipiec 2018: seriale

Darknet, sezon 1

Darknet jest stroną internetową udzielającą porad w ważnych kwestiach. Ten tajemniczy portal jest też elementem łączącym historie z sześciu intrygujących odcinków kanadyjskiego serialu będącego adaptacją japońskiego formatu pod tytułem "Torihada". Opowieści z pogranicza horroru i techno-thrillera przedstawiają dziwaczne sytuacje, w których zwykli ludzie doświadczają niepokojących, a czasem przerażających zdarzeń.

"Darknet" został przyjęty bardzo ciepło przez krytyków na całym świecie. Serial jest popularny szczególnie wśród fanów alternatywnych i niezależnych form przekazu artystycznego. 

Premiera na Showmax: 12 lipca

Wyklęci (Misfits), sezony 1-5

Jeśli uważacie, że superbohaterowie Marvela są zbyt cukierkowi, mutanci z X-Men za mało ciekawi, a Batman i Superman to pompatyczni nudziarze, mamy dla Was coś specjalnego. Nadchodzą "Wyklęci" – pięcioro przebywających w więzieniu desperatów, którzy w wyniku silnych wyładowań atmosferycznych zyskują niezwykłe moce. 

"Wyklęci" stanowią zabawny, ale też mocno niepoprawny politycznie pastisz gatunku superbohaterskiego. Dzięki sporej dawce humoru, ale też nieszablonowych akcji, każdy odcinek dostarcza wielkich emocji.

Zobacz także:

Premiera na Showmax: 19 lipca

Magicy (The Magicians), sezon 2

Serial został stworzony na podstawie bestsellerowej serii Leva Grossmana "Czarodzieje" i zyskał wielką popularność jako odpowiednik przygód Harry Pottera, dla nieco starszych widzów. Drugi sezon serialu jest dużo bogatszy pod względem fabularnym od premierowej, świetnie przyjętej pierwszej serii. Nowe odcinki produkcji przedstawiają dalsze losy głównych bohaterów obrazu: Alice, Quentina, Julii, Eliota, Penny’ego, Margo oraz Kady. Jedni są zajęci poszukiwaniem sposobu zabicia Bestii, inne postacie natomiast starają się pokonać kochającego krew i ludzkie mięso  boga – Reynarda. Każdy z wrogów czarodziei pragnie ich śmierci, adepci magii muszą więc zrobić wszystko co w ich mocy, by powstrzymać niebezpiecznych przeciwników.

Premiera na Showmax: 26 lipca

Showmax lipiec 2018: filmy

"Templariusze. Miłość i krew"

Najdroższy film w historii skandynawskiej kinematografii. Produkcja łączy materiał historyczny z elementami fikcji, zawiera także odniesienia do rzeczywistych postaci i wydarzeń. Film  przedstawia losy Arna Magussona, młodego szwedzkiego rycerza, który przyłącza się do Templariuszy i wyrusza na krucjatę do Ziemi Świętej. Przeżywa tam wiele mrożących krew w żyłach przygód. Poznaje też kilka historycznych postaci, np. sułtana Saladyna. Film był kręcony w Dunfermline, Edynburgu, historycznym regionie Lothian (Szkocja, Wielka Brytania), Lidköping, Trollhättan (Szwecja) oraz Arfudzie (Maroko).

Premiera na Showmax: 26 lipca

"Cienie"

Film opowiada o pragnącym uporządkować swoje życie księgowym, który przez przypadek mocno je komplikuje. Realizując zlecenie polegające na przepisywaniu na maszynie treści taśm nagranych w trakcie podsłuchiwania francuskich oficjeli, trafia na materiał świadczący o powiązaniach władzy z libijskimi przestępcami. Jak łatwo się domyśleć, jest to preludium do pełnej niebezpieczeństw gry pozorów.

Premiera na Showmax: 26 lipca

"Darkland"

Zaid jest cenionym duńskim lekarzem. Syn imigrantów z Bliskiego Wschodu na stałe zakorzenił się w Skandynawii. Jego żona właśnie spodziewa się dziecka i wydaje się, że czeka ich już tylko świetlana przyszłość. Sielanka kończy się, gdy brat Zaida zostaje śmiertelnie pobity, a podejrzenie pada na pewien arabski gang. Bohater porzuca swoje spokojne życie i wchodzi w buty mściciela samotnie wymierzającego sprawiedliwość na ulicach miasta.

Premiera na Showmax: 26 lipca

"Zanim znikniemy"

Film opowiada o trzech przybyszach z odległej planety, którzy przybywają na Ziemię w celu stworzenia podwalin pod masową inwazję. Aby zrealizować swój plan, wchodzą w poszczególne społeczności, poznając mechanizmy ich działania. Ucząc się zasad kierujący ludzkością, odbywają swoisty rekonesans, który zmienia również ich samych. Czy będą w stanie ukończyć misję?

Premiera na Showmax: 5 lipca

"Barton Fink"

Jedno z najważniejszych dzieł braci Coen zostało odrzucone w Hollywood i docenione w Europie. "Barton Fink" zdobył Złotą Palmę za najlepszy film. Film opowiada o utalentowanym dramaturgu teatralnym, który przyjeżdża do Hollywood, aby zrobić karierę jako scenarzysta filmowy. Wkrótce przekonuje się, że Fabryka Marzeń to istne piekło, gdzie nic nie jest takie, jak się wydaje.

Premiera na Showmax: 12 lipca

"Szczury z supermarketu"

Jeden z pierwszych obrazów Kevina Smitha, w którym wystąpiły kultowe postacie Jaya i Cichego Boba. Wirtuoz amerykańskiego kina niezależnego przedstawia historię młodych ludzi uwikłanych w zabawne, ale też skomplikowane relacje. Miejscem akcji jest jedna z miejskich galerii handlowych, w której można spotkać między innymi Bena Afflecka, Jasona Lee, Kevina Smitha, Shannen Doherty czy samego twórcę Marvela – Stana Lee.

Premiera na Showmax: 12 lipca

"Dzikość serca"

Premiera na Showmax: 12 lipca

Kolejny film niedoceniony w Hollywood, a nagrodzony w Cannes. "Dzikość serca" Davida Lyncha to opowieść o miłości dwojga wyrzutków, która przeciwstawia się nawet najbardziej bezwzględnym siłom zła. Produkcja, mimo że przesiąknięta mroczną estetką Davida Lyncha, wciąż jest uważana za jedną z najpiękniejszych opowieści o miłości.

Premiera na Showmax: 12 lipca

"Detroit"

Laureatka Oscara za świetny "Hurt Locker" i reżyserka wybitnego "Wroga numer jeden" przedstawia opowieść o zamieszkach rasowych w Detroit z 1967 roku, sprowokowanych przez policyjny nalot na jeden z nocnych barów. Film z naturalistyczną manierą przedstawia dramatyczne wydarzenia, podchodząc do tematu rasizmu i uprzedzeń w dokumentalistyczny sposób – nie oceniając, a przedstawiając fakty. 

Premiera na Showmax: 19 lipca

"Broadway Danny Rose"

Mniej znany obraz Woody’ego Allena, choć doceniony nominacjami do Oscara za reżyserię i scenariusz oryginalny. Sam reżyser zagrał główną rolę w tym przezabawnym filmie opowiadającym o broadwayowskim agencie gwiazd, który zostaje wplątany w problemy sercowe jednego ze swoich klientów. W filmie występuje również Mia Farrow, ówczesna partnerka Woody’ego Allena.

Premiera na Showmax: 5 lipca

"Wideodrom"

Max Renn (James Woods) jest właścicielem stacji kablowej, który przez przypadek trafia na piracki kanał emitujący bardzo brutalne transmisje, przedstawiające tortury na ludziach. Zafascynowany obrazami próbuje odnaleźć nadawcę programu. Wkrótce bohater doświadcza przeszywających bólów głowy oraz dziwacznych wizji i halucynacji. Jak się okazuje telewizja potrafi… dosłownie zmienić umysł.

Premiera na Showmax: 5 lipca