Serum z witaminą C Kieh’s: Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate

Serum, a właściwie koncentrat Kiehl’s, fanki nazywają prawdziwym „eliksirem młodości”. Mimo, iż formuła została wprowadzona do sprzedaży już 15 lat temu, te niepozorne buteleczki znikają ze sklepowych półek na świecie co minutę! Na czym polega jego fenomen? Naszym zdaniem - na prostocie. Zawiera witaminę C w stężeniu 10.5%, oraz kwas hialuronowy. Te dwa składniki aktywne to w zasadzie wszystko, czego latem potrzebuje skóra. Witamina C jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów, zapobiega powstawaniu zmarszczek i przebarwień, na nawet niweluje te, które już zdążyły pojawić się na skórze. Kwas hialuronowy jest silnym humektantem, czyli jak żaden inny składnik dogłębnie nawilża i napina skórę. Jego zwolenniczki zapewniają, że efekty widać już po pierwszej aplikacji...

Dlaczego powinnaś mieć serum z witaminą C w kosmetyczce

Witamina C, czyli kwas askorbinowy (lub jego pochodne) jest jednym z filarów pielęgnacji skóry. Znamy ją przede wszystkim jako świetny antyoksydant, ale czy wiemy co to oznacza? Antyoksydanty, czyli inaczej przeciwutleniacze, to substancje zapobiegające szkodliwemu działaniu wolnych rodników. To cząstki tlenu, które szukając pary niszczą błony komórkowe w skórze, tym samym przyspieszając procesy starzenia. Witamina C łączy się z nimi i dzięki temu neutralizuje ich wpływ na strukturę skóry. To nie wszystko - witamina C chroni skórę przed promieniowaniem UV i hamuje wydzielanie melaniny, czyli pigmentu który odpowiada za powstawanie przebarwień. Serum z witaminą C śmiało można stosować rano, pod makijaż. Te produkty mogą być alternatywą dla słynnego koncentratu Kiehl’s - mają wysokie stężenie witaminy C, szybko się wchłaniają i nie warzą podkładu:

Witamina C w dużym stężeniu może być delikatnie drażniąca, a w formie czystego kwasu askorbinowego bardzo szybko traci swoje właściwości po kontakcie ze słońcem. Intensywnie rozjaśniająco-ujędrniającą kurację polecamy więc zostawić na wieczór. Warto przyjrzeć się produktom w formie ampułek (dzięki temu mamy pewność, że właściwości witaminy C pozostały „nienaruszone”), albo skoncentrowanym maskom: