Jak zmyć wodoodporny tusz do rzęs?

Jak zmyć wodoodporny tusz z rzęs? Po pierwsze: delikatnie. A tak zupełnie na serio: demakijaż oczu pełni ogromną rolę w profilaktyce przedwczesnego starzenia się skóry. Ta pod oczami, jest bardzo cienka i posiada o wiele mniej gruczołów łojowych niż w innych obszarach twarzy, co czyni ją wyjątkowo delikatną. Pocieranie, naciąganie i traktowanie ją silnymi środkami oczyszczającymi nie tylko bezpośrednio przyspieszy powstawanie zmarszczek, ale może ją podrażnić i wysuszyć - co w dłuższej perspektywie zaowocuje utratą jędrności i może nawet powstaniem przebarwień. 

Cały sekret trwałości wodoodpornej masakry, tkwi w obecności wosków, żywic i innych, tzw. hydrofobizujących substancji, które wykazują powinowactwo do tłuszczy. Możemy rozpuścić ją mydłem (auć), albo... innym tłuszczem. Dzięki temu unikniemy długotrwałego tarcia i osłabiania włosków. 

Demakijaż oka bez podrażnień

Najdelikatniejszym sposobem na usunięcie makijażu z oka, jest rozpuszczenie go przy pomocy odpowiedniego produktu. Nasączone olejkiem, lub płynem waciki przykładamy do zamkniętych powiek i delikatnie dociskamy. Czekamy chwilę i zbieramy wacikami tusz, wraz z pozostałymi kosmetykami, w kierunku od zewnętrznego, do wewnętrznego kącika oka (to ważne dla skóry pod oczami!). Zakładamy, że na rzęsach zostały jeszcze resztki tuszu, oto jak bezpiecznie się ich pozbyć: złożony na pół wacik kosmetyczny umieszczamy na dolnej powiece i zamykamy oko. Nasączonym olejkiem patyczkiem higienicznym sczesujemy z włosków pozostałości kosmetyku, prosto na wcześniej przygotowany wacik. Jaki produkt wybrać?   

Make Up Forever, czyli profesjonalna marka zajmująca się kosmetykami do makijażu, proponuje bezzapachowy, delikatny żel, który z powodzeniem mogą stosować osoby noszące soczewki kontaktowe.

La Roche-Posay Physiologique to preparat przeznaczony dla skóry wrażliwej, ma działanie kojące i nawilżające

Masełko do demakijażu Diego Dalla Palma Struccatutto to bardzo przyjemny sposób na pozbycie się nawet bardzo trwałego tuszu, czy eyelinera. Może być stosowane do demakijażu całej twarzy.

Dwufazowy płyn Avene to hipoalergiczny dermokosmetyk, który dzięki połączeniu fazy tłustej i wodnej, skutecznie (i delikatnie) usuwa każdy rodzaj zanieczyszczeń.

Zobacz także:

Na koniec bardzo praktyczna propozycja od Clinique. Sztyft Take the Day Off szybko i precyzyjnie upora się z makijażem oczu, a jego format czyni go idealnym kompanem podróży.

Domowe sposoby na wodoodporne kosmetyki 

Jeśli jeszcze nie masz odpowiedniego produktu do demakijażu oczu, nie bój nic! W swojej kuchni znajdziesz przynajmniej dwa specyfiki, które poradzą sobie nawet z wodoodpornym tuszem. Pierwszym z nich jest oliwa, a drugim, olej kokosowy. Możesz nałożyć je na wacik, lub delikatnie wmasować w rzęsy i powieki. Nawet, jeśli Twoja skóra nie lubi się z tłustymi olejami, demakijaż samej okolicy oka nie powinien mieć na nią złego wpływu - tak jak pisałyśmy wyżej, skórę pod oczami bardzo ciężko jest „zapchać”.