Przemysław Czarnek: kim jest i co myśli o kobietach?

Przemysław Czarnek to 43 letni prawnik, doktor habilitowany Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Swoją karierę polityczną zaczął w 2002 roku, jednak to powołanie go przez premier Beatę Szydło na stanowisko wojewody lubelskiego w 2015 roku sprawiło, że zrobiło się o nim głośno. Bardzo głośno zrobiło się natomiast o pośle Czarnku dzięki jego kontrowersyjnym wypowiedziom. Wszyscy pamiętamy słynne „Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym” na temat osób nieheteronormatywnych, Przemysław Czarnek grzmiał wtedy na antenie TVP Info:

Brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy wreszcie z tą dyskusją.

To nie jedyne wypowiedzi w tym tonie, odnoszące się do osób LGBT. Równie oburzająca była ta, w której Przemysław Czarnek wskazuje homoseksualizm jako przyczynę pedofilii w Kościele:

Jeżeli chcemy realnie działać w obronie rodziny i w obronie dziecka, rozmawiajmy bardzo rzetelnie o zbrodni pedofilii również w Kościele. Ale bardzo rzetelnie to tylko wówczas, jeśli powiemy, jaka jest rola homoseksualizmu w tej zbrodni i dlaczego homoseksualizm jest główną przyczyną pedofilii w Kościele - mówił na jednej z konferencji.

Nowy minister edukacji ma też bardzo konkretne zdanie na temat roli kobiety w społeczeństwie:

Kariera w pierwszej kolejności, a później może dziecko. Prowadzi to do tragicznych konsekwencji. Jak się pierwsze dziecko rodzi w wieku 30 lat, to ile tych dzieci można urodzić? To są konsekwencje tłumaczenia kobiecie, że nie musi robić tego, do czego została przez pana Boga powołana - powiedział podczas konferencji na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Przemysław Czarnek został właśnie powołany na urząd Ministra Edukacji i Nauki, z opóźnieniem, bo w dniu planowanego zaprzysiężenia okazało się, że jest zarażony koronawirusem. Zastępuje na tym stanowisku Dariusza Piątkowskiego. 

Czytaj też: Hanna Lis nie pożegnała się z umierającą mamą. Ostro komentuje Przemysława Czarnka: „Jesteś z PiS – wszystko wolno”

Przemysław Czarnek: żona, dzieci

Choć zdaje się, że minister Przemysław Czarnek w kwestii rodziny jest do bólu tradycjonalistą, jego żona pracuje zawodowo - Katarzyna Czarnek jest doktorem na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Małżeństwo ma dwójkę dzieci: córkę Julię (świeżo upieczoną studentkę) i syna Mateusza, który uczęszcza do podstawówki.