Powstańcy Warszawy stają za społecznością LGBT

Nie milkną echa ostatnich wypowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości dotyczących społeczności LGBT w naszym kraju. Wiele znanych osób zabrało głos w sprawie, wyraźnie potępiając mowę nienawiści i dyskryminację obywateli nieheteronormatywnych. To jednak na ten głos czekaliśmy, w kontekście obaw prezydenta Andrzeja Dudy o przyszłość narodu. Ci, którzy przed laty o tę przyszłość walczyli, nie zgadzają się na taką retorykę. Związek Powstańców Warszawskich wraz z Fundacją Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego, wydał oświadczenie. Czytamy w nim wyraźnie, że bohaterowie są oburzeni słowami, które padły z ust polityków obozu rządzącego. Podkreślają, że walczyli o wolność dla wszystkich Polaków, niezależnie od poglądów, czy orientacji seksualnej.

Nie wchodząc w ocenę światopoglądową, każdemu człowiekowi należy się szacunek i godność, również temu, który ma odmienne preferencje seksualne.

Tymczasem, od kilku dni słyszymy słowa, które negują człowieczeństwo drugiej osoby. W wyniku głoszenia bardzo szkodliwych treści, że osoby homoseksualne to nie ludzie, wprowadza się tragiczną w skutkach narrację. (...)

To w czasie Powstania Warszawskiego walczono o to, aby przywrócić godność człowiekowi, która została odebrana przez okupanta. Nie będziemy obojętni wobec dehumanizacji mniejszości, przypominającej najgorsze czasy, w których mieliśmy okazję żyć.

Przypominają również tragiczny moment w historii kraju, do którego doprowadziła nienawiść i uprzedzenia:

 Nie ma zgody na poniżanie mniejszości seksualnych w kraju, w którym homoseksualiści byli zabijani przez faszystów za swoją odmienność.

”To nie ludzie, to ideologia”. LGBT pod ostrzałem polityków

Ostatnie dni to czas, w którym oczy świata zwrócone są w kierunku Polski, a to za sprawą szokujących wypowiedzi polityków PiS na temat społeczności LGBT. Przypomnijmy, że prezydent Andrzej Duda określił osoby nieheteronormatywne mianem „bolszewickiej ideologii”, a poseł Przemysław Czarnek stwierdził, że „nie są równe normalnym ludziom”.