W przypadku preparatów typu żele, mleczka, śmietanki, pianki do demakijażu, toniki – ich działanie jest mocno ukierunkowane i w zależności od rodzaju kosmetyku skupia się na jednej, konkretnej funkcji. Mleczka oraz śmietanki delikatnie usuwają zanieczyszczenia rozpuszczalne w tłuszczach, pozostawiają jednak na powierzchni skóry tłusty film, który należy zmyć tonikiem. Toniki  neutralizują pH skóry, przywracając jej właściwy, kwaśny odczyn oraz zwężają i zamykają pory. Nie radzą sobie jednak z makijażem, w szczególności z wodoodpornym tuszem. Niezbędne jest połączenie działania kilku kosmetyków, aby odpowiednio oczyścić skórę, bez zaburzania jej bariery lipidowej.  


Skutecznym sposobem na ominięcie wieloetapowego rytuału oczyszczania jest zastosowanie płynu micelarnego. To wyjątkowy kosmetyk, który łączy zalety kilku preparatów i dzięki swoim właściwościom, bez użycia wody dokładnie zmywa z twarzy makijaż oraz wszelkie zanieczyszczenia. O skuteczności kosmetyku decyduje unikalna budowa zawartych w nim miceli, posiadających zarówno właściwości hydrofobowe, co oznacza, że dobrze łączą się z tłuszczami, jak i hydrofilowe – co sprawia, że doskonale przyciągają wodę.  Dzięki dwoistej naturze micele działają jak magnes… Przyciągają zanieczyszczenia, sebum i resztki makijażu, pochłaniają je do swojego wnętrza i w ten sposób usuwają z powierzchni skóry.

Płyny micelarne radzą sobie nawet z mocnym makijażem, także wodoodpornym. Nie naruszają przy tym naturalnej bariery ochronnej skóry i jej nie podrażniają. Dzięki czemu z powodzeniem mogą być stosowane przez osoby o wrażliwej skórze, podatnej na alergie, a także atopowej.
Płyn micelarny to kosmetyk wielofunkcyjny. Sprawdź sama z jaką łatwością i delikatnością usuniesz dzięki niemu makijaż i wszelkie zanieczyszczenia cery. Testuj, recenzuj i zdobywaj nagrody! Weź udział w akcji „Między nami kobietami” i wygraj designerskie bransoletki, vouchery do gabinetów kosmetycznych lub pobyt w SPA dla 2 osób. Więcej na www.miedzynami.kobieta.pl