Pina colada - co to?

Pina colada to napój alkoholowy, którego ojczyzną są Karaiby. Pina colada z malibu kojarzą się mocno z wakacyjnymi klimatami, relaksem, słońcem i beztroską. Sama pina colada jest tradycyjnie przygotowywana na bazie jasnego rumu, soku z ananasa oraz śmietanki kokosowej. Mieszanie drinka odbywa się ręcznie albo za pomocą blendera. Można go z powodzeniem podawać w wyższej szklance lub w wydrążonym ananasie.

Pina colada - jak ją zrobić?

Pina colada słodka i pyszna, dlatego trudno jej nie lubić. Jedną z lepszych propozycji na letnie przyjęcie jest właśnie pina colada - jak zrobić tego efektownego, karaibskiego drinka? Składniki powinny być zmieszane w blenderze, by nabrały aksamitnej, przyjemnej konsystencji. Niektórzy jednak przygotowują pina coladę mieszając ją ręcznie. Struktura napoju jest wtedy mniej jednolita i bardziej grudkowata.

Z tej wiadomości ucieszą się z pewnością wszyscy, którym posmakowała pina colada - przepis jest naprawdę łatwy do zrealizowania. Do blendera wystarczy wrzucić kawałki lodu, wlać sok ananasowy (90 ml), rum (w ilości zależnej od tego, jak mocny ma być drink, ale klasycznie jest to 30 ml) oraz mleczko kokosowe (30 ml), a następnie dokładnie zmiksować.

Pina colada - z czym ją pić?

Pina colada - z czym pić, by smakowała jeszcze lepiej? Pina colada jest tradycyjnie podawana z plasterkiem cytryny i ananasa na brzegu szklanki. Można również podać ją w wyjątkowym stylu, w wydrążonym ananasie. Niektórzy preferują do drinka także dodatkowe kostki lodu. Pina coladę można pić przez słomkę, choć dziś zdecydowanie odchodzi się od słomek plastikowych. Karaibski drink doskonale sprawdza się w upalne dni. Niektórzy zastępują w drinku mleczko kokosowe mlekiem krowim. Pina colada z mlekiem nieco straci swój charakter, ponieważ będzie brakowało w niej kokosowego smaku.

Pina colada z malibu - przepis

Pina colada występuje także w ciekawych połączeniach z innymi napojami. Malibu to likier kokosowy, przyrządzany podobnie jak pina colada na bazie białego rumu. Przygotowując pina coladę, można zastąpić czysty biały rum właśnie likierem malibu. Po tym zabiegu drink będzie nieco bardziej kokosowy, niż ananasowy.

Pina colada bezalkoholowa - przepis

Pina colada może także występować w wersji całkowicie pozbawionej procentów. Składniki, które tworzą drink świetnie smakują także bez rumu. Pina colada bezalkoholowa składa się więc z soku ananasowego, mleczka kokosowego i kruszonego lodu. Warto dobrze ją zblendować, by miała aksamitną konsystencję i była bardzo aromatyczna. Zamiast soku ananasowego lub oprócz niego świetnie sprawdzi się zmiksowany, świeży ananas.

Zobacz także: