Pełnia Księżyca luty: kiedy dokładnie wypada?

Pełnia Księżyca w lutym wydarzy się w pierwszym tygodniu miesiąca. Będzie to wyjątkowa pełnia, ponieważ Księżyc będzie wówczas w znaku Lwa. 

Pełnia Księżyca w lutym 2023 będzie miała swoją kulminację w niedzielę 5 lutego o godzinie 19:30. Będzie to wyjątkowe zjawisko w tym mroźnym miesiącu. Nie bez powodu lutowa pełnia ma tak wyjątkową nazwę.

Pełnia Księżyca luty: jak się nazywa?

Pełnia Księżyca w lutym, podobnie jak pełnie w innych miesiącach ma swoje nazwy uzależnione od kalendarza księżycowego. Są one ściśle powiązane z rytmem natury. Może właśnie w tym tkwi ich wyjątkowość.

Pełnia Księżyca w lutym nazywana jest "Pełnią Śnieżnego Księżyca". Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że wzięła się z obfitych opadów śniegu właśnie w lutym. Jak jeszcze inaczej nazywamy pełnię Księżyca w lutym?

  • Burzowa Pełnia Księżyca
  • Głodna Pełnia Księżyca.

NIE PRZEGAP:

Pełnia Księżyca luty: jak wpłynie na nas Księżyc w Lwie?

Księżyc w znaku Lwa sprawia, że poczujemy wzrost sił witalnych, a także pewności siebie i samoświadomości. Pełnia i okolice pełni, które również mocno na nas wpływają za sprawą energii Luny, sprawią, że będziemy świadomie podejmować decyzje, często odważne.

Wzrośnie w nas potrzeba zaistnienia, oraz silna potrzeba niezależności. Uwolnisz się od wpływów otoczenia i poczujesz w sobie moc do samodzielnego myślenia, działania i nadawania kierunku własnemu życiu. Zrodzi się w tobie potrzeba zbierania wyrazów uznania za twoje czyny. Nie chcesz przechodzić obojętnie bez chwały i docenienie. W końcu nie bez powodu Księżyc jest właśnie w znaku Lwa, króla zwierząt.

Zobacz także:

Oczekujesz, że w końcu twoje działania będą zauważone i docenione.

To, co może cię zaskoczyć podczas pełni Księżyca w lutym, to potrzeba otaczania się luksusem. Kto wie, może z pozoru tak materialna sprawa, nabierze większego wymiaru.

Uważaj na swój temperament. Może sięgnąć zenitu, a wtedy nie trudno o wybuchy gniewu. Możesz zrobić coś lub powiedzieć, czego będziesz żałować. Trzymaj nerwy na wodzy i nie daj się ponieść zwierzęcym instynktom.

Czerp z pełni we Lwie to, co najlepsze dla ciebie.

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

Pełnia Księżyca luty: jak ją wykorzystać?

Pełnia Księżyca w Lwie to doskonały czas na:

  • chodzenie na randki,
  • ożywienie uczuć w związku,
  • spotkania towarzyskie,
  • wizytę u fryzjera,
  • działania promocyjne,
  • założenie kanału w mediach społecznościowych.

Pełnia Księżyca luty, a nasze życie uczuciowe

Nie da się nie zauważyć, że pełnia Księżyca w lutym wypada na kilka dni przed Walentynkami. Warto wykorzystać moc Księżyca i zadbać o życie uczuciowe, zwłaszcza, że Księżyc w Lwie doskonale temu sprzyja.

Ten czas jak najbardziej sprzyja namiętnym romansom i flirtom. Poczujesz potrzebę rozpalenia emocji i ognistych pragnień. Postępuj zgodnie z instynktem, a doznania, których doświadczysz będą nie do zapomnienia. Jeśli jesteś osobą samotną, wykorzystaj ten czas na odprawienie rytuałów miłosnych. Kto wie, może nie będziesz długo czekać na swoją drugą połówkę. Jeśli jesteś w związku i czujesz, że w ostatnim czasie wasze życie uczuciowe wygasa, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby podkręcić atmosferę w waszej sypialni. Nie bój się sięgać po rytuały na ożywienie gasnącej miłości i podkręć atmosferę w waszym związku. Zapewniamy, że tego nie pożałujesz. Zatem do dzieła!

SPRAWDŹ, JAKIE RYTUAŁY ODPRAWIĆ PODCZAS PEŁNI KSIĘŻYCA:

Jakie rytuały wykonywać podczas pełni Księżyca?

Kiedy kolejna pełnia Księżyca?

Po lutowej pełni Księżyca, na kolejną fazę Księżyca będziemy musieli poczekać do 7 marca.

Pełnia księżyca: co to właściwie oznacza?

Pełnia Księżyca jest to wyjątkowa faza Księżyca, w której widoczna jest jego cała tarcza, która jest oświetlona przez Słońce. Pełnia jest dokładnie piątą fazą księżyca. Dlaczego ten czas jest taki szczególny?

Jak podaje serwis fazyksiezyca24.pl: "Księżyc odbył już połowę swej drogi wokół Ziemi i teraz jest widoczna cała jego tarcza. Jest to czas, kiedy wszystko na Ziemi żyje pełnią sił. Rośliny lecznicze zebrane w noc pełni, posiadają szczególną moc. Organizm człowieka może różnie reagować na światło Księżyca. Może pojawić się bezsenność, podwyższona drażliwość i emocjonalność."