Pełnia Księżyca luty 2024 - kiedy wypada?

Najbliższa pełnia Księżyca będzie miała miejsce pod koniec 8 tygodnia roku. A dokładnie w sobotę 24 lutego 2024 roku. Jak podaje tygodniowa prognoza astrologiczna, kulminacja tego zjawiska nastąpi o godzinie 13:30. Jest to druga pełnia w tym roku.

Nadchodząca pełnia objawi się na niebie dwa tygodnie po nowiu, który w tym miesiącu miał miejsce w nocy z 9 na 10 lutego. Kiedy tarcza Srebrnego Globu jest w pełni widoczna na nocnym niebie, to znak, że wszechświat przesyła intensywny ładunek energetyczny - to dzięki niemu mamy siłę na to, aby zmierzyć się z krępującymi sprawami i ograniczeniami, aby domknąć cykl. Pełnia w lutym pomoże ci uporządkować sprawy serca i rozumu. Wpływy te poczujesz już na kilka dni przed oraz po wystąpieniu tego niezwykłego kosmicznego zjawiska. 

Zobacz także: 

Co przyniesie pełnia Księżyca w Pannie 2024?

Pełnia Księżyca w lutym 2024 odbędzie się w znaku Panny. Jest to ziemski znak zodiaku, który podchodzi do życia w sposób praktyczny i logiczny. Nie lubi wykonywać zadań na ostatnią chwilę i słynie z doskonałej organizacji. W jego otoczeniu wszystko musi być poukładane, a sprawy wyjaśnione. Jeżeli więc czujesz, że nie wszystkie drzwi zostały domknięte, a w głowie pojawiają się nowe scenariusze niedokończonych rozmów - Panna pomoże ci załatwić zaległe zobowiązania. Jej energia oddziałuje na sferę myśli i uczuć. Ten znak zodiaku nie znosi niedopowiedzeń i za wszelką cenę unika manipulacyjnych gierek. Niezależnie od tego, czy chodzi o znajomego z pracy, bliską przyjaciółkę, partnera czy rodzeństwo - Panna stawia na całkowitą szczerość i nie owija w bawełnę. 

Oto, czego możesz oczekiwać podczas pełni w Pannie 2024: 

 • konfrontacji z osobami, których dotychczas unikałaś ze względu na przeszłe zaszłości; 
 • pogodzenia się z osobą, z którą pozostawałaś w drobnym konflikcie bądź zupełne zerwanie relacji, 
 • wyznaczenia sobie celu na najbliższe tygodnie bądź miesiące, 
 • większego zaangażowania w życie zawodowe, 
 • potrzeby uporządkowania spraw związanych ze zdrowiem, finansami i zabezpieczeniem przyszłości, 
 • efektywniejszego zarządzanie domowym budżetem,
 • skłonności do porządków - zarówno tych dotyczących domu, jak i jego domowników, 
 • lepszej organizacji czasu i potrzeby robienia czegoś konstruktywnego, co przyniesie korzyści i satysfakcję, 
 • rozbudzenia ambicji i chęci doskonalenia swoich umiejętności i charakteru. 

Zobacz także: 

Zobacz także:

Pełnia luty 2024 - jak wykorzystać energię Panny? 

Panna to znak zodiaku, który słynie z perfekcjonizmu. Chce być najlepsza w każdej dziedzinie życia, nie znosi porażek i niepowodzeń. Jest też bardzo krytyczna wobec swojej osoby. Jeżeli coś nie idzie po jej myśli, poświęci cała swoją uwagę i energię na to, aby jej działania przyniosły oczekiwany rezultat. Już podczas pełni w lutym przejmiesz niektóre z tych cech. Panna jako ziemski znak zodiaku przyciągnie cię ku sprawom bieżącym. To dobry czas na to, aby: 

 • zająć się planowaniem przyszłych wyjazdów i podróży, 
 • zrobić porządki w przestrzeni wokół siebie - posprzątać biurko w pracy i przejrzeć dokumenty, 
 • poświęcić więcej czasu na rozwój osobisty - zapisać się na kurs lub zacząć dokształcać się na własną rękę, 
 • przeprowadzić dokładne sprzątanie domu, zmienić coś w jego aranżacji, 
 • poukładać relacje z bliskimi i zdecydować, o które znajomości warto jeszcze się starać, a co lepiej zostawić za sobą. 

Panna nie jest przesadnie wylewna. Czułe gesty zamienia na konkretne działania. A więc zamiast śniadania do łóżka i miłosnych kartek wkładanych ukradkiem do płaszcza ukochanej osoby, Panna woli przejąć inicjatywę w organizacji wakacji bądź zająć się rozliczeniem rachunków, aby jej druga połówka mogła w tym czasie odpocząć. Podczas pełni w Pannie nie oczekuj więc napływu gorących uczuć. To czas, który pomoże ci spojrzeć na zawiązane znajomości i zbudowane więzi w logiczny i racjonalny sposób. Dotyczy to nie tylko partnera, ale również innych osób z bliskiego otoczenia. Energia tego znaku zodiaku pomoże ci zweryfikować, czego tak naprawdę oczekujesz od każdej z tych relacji. 

Zobacz także: 

Nazwy pełni Księżyca w lutym

Każda pełnia Księżyca posiada zwyczajową nazwę, która wywodzi się z dawnych plemiennych tradycji. Odnosi się to do okresu, kiedy ludzkość wyznaczała czas poprzez fazy lunarne. Srebrny Glob był stałym punktem, który określał, kiedy nadchodzi odpowiedni czas na zbieranie plonów, gromadzenie zapasów oraz polowania. Starożytne nazwy pełni Księżyca odnoszą się do zjawisk przyrodniczych i pogodowych. Niejednokrotnie nawiązują również do specyficznego zachowania zwierząt w trakcie trwania danego miesiąca.

Pełnia Księżyca w lutym jest określana jako: 

 • Śnieżny Księżyc,
 • Pełnia Śnieżnego Księżyca, 
 • Głodny Księżyc, 
 • Burzowa Pełnia Księżyca. 

Nazwa ta ma swoje uzasadnienie w trudnym dla ludności plemiennej okresie zimowym. Opady śniegu i niskie temperatury w lutym spowodowały, że pełnię w drugim miesiącu roku określano mianem Śnieżnego Księżyca. W tym przypadku nazwa jest więc związana z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Z racji tego, że duże ilości śniegu utrudniały polowania, pełnia w lutym zyskała również miano Głodnego Księżyca.