Właściwości peelingu do skóry głowy

Stosowanie peelingów do skóry wiąże się z licznymi, dobroczynnymi właściwości. Przede wszystkim peelingi tego typu usuwają martwy, zalegający naskórek oraz resztki produktów kosmetycznych do stylizacji włosów. Odblokowują pory, przez co mogą korzystnie wpływać na ilość produkowanego łoju. Właśnie dlatego peelingi do skóry głowy polecane są  przypadku posiadania włosów przetłuszczających się. Dodatkowo, znacząco poprawiają krążenie i odżywiają cebulki, a dzięki temu sprawiają, ze włosy rosną szybciej. Peeling może stanowić produkt uzupełniający walkę z łupieżem. Dzięki drobinkom złuszczającym oraz wykonywanemu masażowi - następuje pobudzenie krążenia, a dzięki temu ma miejsce lepsze wchłanianie składników odżywczych i aktywnych.

Rodzaje peelingów do skóry głowy 

Tak jak w przypadku klasycznego peelingu np. do skóry twarzy, również podczas wyboru peelingu do skóry głowy, klient może wybrać pomiędzy wersją mechaniczną, jak i enzymatyczną. Peelingi mechaniczne zawierają drobinki złuszczające (np. na bazie cukru lub pestek moreli), natomiast peelingi enzymatyczne tworzone są na bazie kwasów złuszczających. Sam sposób aplikacji peelingów różni się znacząco. Peelingi mechaniczne wymagają masażu, który sam w sobie pobudza krążenie krwi. Peelingi enzymatyczne aplikowane są zazwyczaj na skórę głowy na około 5-10 minut. Peeling enzymatyczny należy zmyć ciepłą wodą oraz szamponem. Najlepsze efekty uzyskuje się wykonując peeling skóry głowy raz w tygodniu. Co ciekawe, ten zabieg może być stosowany w przypadku każdego rodzaju włosów, niezależnie od ich porowatości i kondycji.

Bestsellery do peelingowania skóry głowy

Jedną z pierwszych marek, która posiadała w swojej ofercie peeling do skóry głowy była marka Vianek. Łagodzący Peeling do skóry głowy Vianek (link) stworzony został, aby usuwać nadmiar zrogowaciałego naskórka. Oprócz drobinek złuszczających produkt posiada w swoim składzie liczne składniki pielęgnacyjne i drogocenne olejki – np. kokosowy i słonecznikowy.

Siostrzana marka Biolaven również posiada w swojej ofercie peeling do skóry głowy. Ten kosmetyk bazuje na działaniu oleju z pestek winogron oraz oleju rycynowego. Taki wybór olejków sprawdzi się w szczególności w przypadku posiadania włosów wysokoporowatych. Na bazie łupin z orzecha włoskiego został stworzony peeling Long4Hair Anti-Hair Loss. Wzbogacony został działaniem ekstraktu z mięty pieprzowej. Doskonale oczyszcza włosy i skórę głowy, a przy tym poprawia mikrokrążenie.

W oparciu o działanie kwasów został zaprojektowany peeling marki Farmona Professional pochodzący z serii Trycho Technology, a dużą popularnością cieszy się produkt marki APIS. Trychologiczny peeling do skóry głowy zawiera w swoim składzie mocznik, ekstrakt z mięty oraz żeń-szeń. Jest idealnym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji każdego rodzaju włosów.

Zobacz także:

Peeling do skóry głowy zyskał dużą popularność za sprawą większej świadomości konsumentów dotyczącej właściwego dbania o włosy. Peelingi pozwalają zadbać o skórę głowy, usunąć martwy naskórek, pobudzić krążenie i zwiększyć penetrację składników aktywnych, które aplikowane są w formie serum, odżywki lub wcierki. Wielość produktów z tej kategorii umożliwia dostosowanie produktu do potrzeb włosów i indywidualnych preferencji.