Wygląd naszej skóry świadczy o jej zdrowiu. Zdrową skórę cechuje m.in. jednolity koloryt, właściwy poziom nawilżenia i natłuszczenia oraz prawidłowy stan naczyń krwionośnych. Odpowiednio pielęgnowana jest bardziej odporna na działanie szkodliwych czynników (zmiany temperatur, promieniowania słonecznego, stresu). Aby utrzymać ją w dobrej kondycji, należy poznać jej potrzeby i dobrać odpowiednie preparaty pielęgnacyjne. Nie zawsze jednak potrafimy ocenić,  jaka jest nasza skóra i czego potrzebuje, aby zachować zdrowie. Warto wtedy zwrócić się do specjalistów.

Już w kwietniu marka Iwostin zaprasza na I Ogólnopolskie Badanie Zdrowia Skóry. W trosce o zdrowie skóry Polek eksperci, którzy od wielu lat zajmują się profilaktyką i badaniami nad leczeniem chorób skóry powołali Radę Promocji Zdrowia Skóry. W jej skład wchodzą:
prof. dr hab. med. Waldemar Placek, Kierownik Katedry i Kliniki Dermatologii, Chorób Przenoszonych Drogą Płciową i Immunodermatologii Collegium Medicum w Bydgoszczy i UMK w Toruniu ·        
prof. dr hab. med. Zygmunt Adamski Kierownik Zakładu Mykologii Lekarskiej i Dermatologii UM w Poznaniu Ordynator Oddziału Chorób Skóry Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu ·        
prof. dr hab. med. Andrzej Kaszuba Kierownik Kliniki Dermatologii, Dermatologii Dziecięcej i Onkologicznej II Katedry Dermatologii UM w Łodzi

Bazując na wieloletnich badaniach i wykorzystując swoje doświadczenie Rada Promocji Zdrowia Skóry Polek opracowała listę 5 oznak zdrowia skóry:
1. Jednolity koloryt,
2. Odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie,
3. Prawidłowe wydzielanie sebum (łoju),
4. Odpowiedni stan naczyń,
5. Prawidłowa elastyczność.

Są to cechy, którymi powinna charakteryzować się zdrowa skóra.

Już od 17 kwietnia w wybranych centrach handlowych w 5 dużych miastach gościć będzie Centrum Badania Zdrowia Skóry Iwostin. Będzie w nim można skorzystać z bezpłatnego, specjalistycznego badania kondycji skóry, a następnie otrzymać fachową poradę lekarza.

Bezpłatne badania zdrowia skóry odbędą się:
17-19 kwietnia 2009 – Warszawa, CH Arkadia
24-26 kwietnia 2009 - Kraków, Galeria Krakowska
8-10 maja 2009 - Poznań, Stary Browar
15-17 maja 2009 - Szczecin, Galeria Galaxy
22-24 maja 2009 - Łódź, Manufaktura

Każdy kto odwiedzi w tym czasie Centrum Badania Zdrowia Skóry Iwostin będzie mógł poddać się badaniu wyspecjalizowanym aparatem. Jest on wyposażony w czujniki wilgotności, elastyczności oraz sebum, dzięki czemu urządzenie dokonuje kompleksowej analizy stanu skóry opartej o 5 oznak zdrowia skóry. Dodatkowo w 300 wybranych aptekach na terenie całej Polski dostępne będą testy diagnostyczne, za pomocą których można samodzielnie ocenić zdrowie swojej skóry. Na podstawie wypełnionego testu farmaceuta pomoże dobrać produkt odpowiedni do naszych potrzeb. Listę aptek objętych promocją będzie można znaleźć na stronie www.iwostin.pl.

Zobacz także: