Odmładzające fryzury królują ostatnio w zestawieniach najmodniejszych cięć na sezon. Wcale nas to nie dziwi! Krótkie fryzury nie tylko wizualnie odejmują lat, ale także są proste w stylizacji. Są niewymagające i bardzo efektowne. Wystarczy spojrzeć na Magdę Mołek. Dziennikarka jest już po 40-tce, a wygląda niesamowicie! Mołek od lat stawia właśnie na krótkie cięcia, które odmładzają i nadają charakteru.Jakie fryzury odmładzające dla kobiet po 40-tce działają najlepiej?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez (@magda_molek)

Odmładzające fryzury po 40-tce: bob 

Jakie są najpopularniejsze odmładzające fryzury po 40-tce? Oczywiście boby! To niezwykle uniwersalna fryzura. Pasuje większości kobiet, podnosi optycznie owal twarzy i zmiękcza jej rysy.& Fryzura będziesz też strzałem w 10-tkę jeśli masz cienkie włosy, ponieważ optycznie je unosi. Zwłaszcza jeśli wybierzesz boba cieniowanego. Jeśli jesteś fanką grzywek, idealną wersją boba będzie dla ciebie wersja "french". Fryzura charakteryzuje się niesfornymi, niewymuszonymi lokami i uroczym nieładem. Powinna wyglądać, jakbyś właśnie wstała z łóżka. Tak to robią paryżanki! 

blockquote class="instagram-media" data-instgrm-captioned="" data-instgrm-permalink="https://www.instagram.com/p/CU8HTjEI6vz/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading" data-instgrm-version="14" style=" background:#FFF; border:0; border-radius:3px; box-shadow:0 0 1px 0 rgba(0,0,0,0.5),0 1px 10px 0 rgba(0,0,0,0.15); margin: 1px; max-width:540px; min-width:326px; padding:0; width:99.375%; width:-webkit-calc(100% - 2px); width:calc(100% - 2px);">
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez (@magda_molek)

Odmładzające fryzury po 40-tce: pixie cut 

Pixie cut jeszcze do niedawna była uważana za fryzurę kontrowersyjną i odważną, a dzisiaj to jedno z najmodniejszych cięć sezonu. Fryzura jest bardzo wygodna i szybka w stylizacji. Dodatkowo świetnie zamaskuje słabe słabsze i cienkie włosy. Boisz się tak krótkiego cięcia? Spójrz jak fryzurę układały największe modowe ikony, m.in. Twiggy, Winona Ryder czy Michelle Williams. 41-letnia aktorka wygląda świetnie w krótkich włosach i udowania, że pixie cut to odmładzająca fryzura dla każdego.  

Odmładzające fryzury po 40-tce: lob, czyli long bob 

Long bob to odmiana klasycznego boba. Fryzura charakteryzuje się tym, że jest odrobinę dłuższa. Świetnie wydłuża twarz i jest idealnym środkiem między bardzo krótkimi a długimi włosami. To opcja dla kobiet, które chcą zmienić coś w wyglądzie, ale boją się dużych zmian. Lob, podobnie jak bob, to jedna z najpopularniejszych odmładzających fryzur. Sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju włosów - prostych, falowanych i kręconych.  

Jakie fryzury postarzają? 

Krótkie fryzury to świetny sposób na optyczne i szybkie “odmłodzenie” twarzy. Istnieją też cięcia, które potrafią mocno postarzeć. Jakich fryzur należy unikać, żeby przypadkiem nie dodać sobie lat? Przede wszystkim tych bardzo długich. Włosy z wiekiem stają się cieńsze i słabsze, a tak fryzura dodatkowo to podkreśli.  

Niezbyt trafnym wyborem będą też mocno natapirowane włosy. Teraz liczy się naturalność i delikatność. “Duże” fryzury przywodzą na myśl lata 80. I 90. Są przestarzałe i zdecydowanie postarzają.