Problemy z zapaleniem błony śluzowej gardła mogą występować przez cały rok, nasilają się jednak w okresie jesienno-zimowym, kiedy wiele osób ma obniżoną odporność. Przyczyn stanu zapalnego gardła jest bardzo wiele – od słabego nawilżenia gardła po niedostateczne wydzielanie śluzu, alergie, smog czy przebywanie w suchym powietrzu.

Najczęściej zapalenie gardła mija po kilku dniach. Jeśli stan ten utrzymuje się dłużej, powinniśmy zgłosić się do lekarza.

W wielu przypadkach konieczna jest także m.in.: zmiana diety, nawilżanie błon śluzowych, unikanie przebywania i zasypiania w pomieszczeniu, gdzie jest suche powietrze, stosowanie inhalacji, płukanek na gardło, tabletek do ssania.  

Mając na uwadze przyczyny tej dolegliwości zapewniliśmy proste i najlepsze rozwiązanie pochodzące z natury: Pastylki isla®. Pastylki roślinne z oryginalnym ekstraktem z porostu islandzkiego, który jest od wieków stosowany do ochrony gardła.

Idealnie służą do zapobiegania suchości w gardle. Chronią również wysuszoną błonę śluzową jamy ustnej, gardła i krtani.

Dla kogo jest przeznaczona isla®?

isla® pomaga dzieciom i dorosłym w złagodzeniu podrażnionego gardła i rozwiązaniu problemu chrypki.

Przeznaczone są dla dzieci w wieku powyżej czterech lat, kobiet w ciąży i matek karmiących. isla® mint i cassis nie zawierają cukru i mogą je stosować cukrzycy.