Zanieczyszczenia powietrza, o których obecnie najczęściej mówi się w kontekście smogu, oddziałują negatywnie nie tylko na nasz układ oddechowy, ale i na wiele innych: układ nerwowy, krążenia, pokarmowy, rozrodczy, immunologiczny oraz powłokowy, czyli na skórę. To właśnie ona jest poniekąd „na pierwszej linii smogowego ognia”, dlatego często jako pierwsza alarmuje nas, że w naszym organizmie dzieje się coś niedobrego. Jak rozpoznać, że wysyła nam sygnał SOS? Na to pytanie odpowiadają eksperci z Laboratorium Kosmetycznego FLOSLEK.

Najwięcej szkodliwych substancji z powietrza dostaje się do naszego organizmu za pomocą układu oddechowego, stąd obecnie coraz popularniejsze staje się noszenie antysmogowych masek na twarz. Nie jest to jednak jedyna droga, którą „znają” zanieczyszczenia. Znacznie mniejsze od ziarnka piasku cząstki szkodliwego pyłu PM2.5, z łatwością przenikają w głąb skóry, siejąc w niej ogromne zamieszanie. Wpływ smogu na organizm może być zauważalny dopiero po pewnym czasie, tymczasem jego oddziaływanie na skórę często możemy zaobserwować o wiele szybciej. Po czym więc poznać, że zła kondycja naszej skóry może wynikać z oddziaływania smogu?

Pierwsze wrażenie

Skóra narażona na intensywne oddziaływanie zanieczyszczeń powietrza staje się odwodniona. Szkodliwe substancje niszczą bowiem jej płaszcz hydrolipidowy, który odpowiada za nawilżenie. Skutkiem odwodnienia jest z kolei uczucie swędzenia i szorstkość naskórka. Jedną z pierwszych oznak negatywnego wpływu smogu jest również ziemisty odcień, który zwykle przybiera skóra zmęczona. Taki efekt wywołuje jednak także brak świeżego powietrza i ciągły kontakt z zanieczyszczeniami. Aby się przed nim uchronić nie wystarczy zatem regularne wysypianie się i prowadzenie spokojnego, bezstresowego stylu życia.

Po dokładniejszym przyjrzeniu

Odwodnienie, szorstkość czy ziemisty odcień to niestety nie jedyne problemy, z którymi zmaga się skóra narażona na działanie zanieczyszczeń. Jeżeli dokładnie się jej przyjrzymy, możemy zauważyć cienie i kurze łapki wokół oczu, a także zaobserwować zmiany na powiekach, które stały się zwiotczałe. Swoją wcześniejszą elastyczność utraciła skóra na całej powierzchni twarzy, a dodatkowo także i w okolicach podbródka i szyi. Efektem oddziaływania smogu jest również jej szybsze starzenie się, które jest procesem nieodwracalnym.

Wiemy już, że skutki oddziaływania smogu mogą być bardzo widoczne na skórze twarzy. Dlatego nie powinniśmy bagatelizować jego wpływu na delikatną powierzchnię naszego ciała. Chrońmy cerę za pomocą dedykowanych kosmetyków. Warto wypróbować produkty z linii Pollution anti marki FLOSLEK. To polskie laboratorium kosmetyczne, które z myślą o ochronie skóry twarzy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, wprowadziło na rynek preparaty przeznaczone do pielęgnacji skóry narażonej na działanie smogu, promieni UV, dymu papierosowego czy klimatyzacji. W skład linii wchodzą trzy kremy oraz serum: Aktywny krem miejski SPF 15 na dzień, Krem hydro-naprawczy na noc, Krem lipo–naprawczy na noc oraz Serum detoksykujące.

Więcej informacji na temat linii kosmetyków POLLUTION anti można znaleźć na stronie: www.floslek.pl

Dodatkowe informacje                                                                                                                                                              

W Laboratorium Kosmetycznym FLOSLEK powstają kosmetyki przeznaczone do codziennego użytku. Tworzone są również specjalistyczne preparaty stanowiące uzupełnienie terapii stosowanych przez lekarzy dermatologów. Jakość i bezpieczeństwo kosmetyków potwierdzają badania dermatologiczne i aplikacyjne wykonywane przez niezależne, wyspecjalizowane jednostki oraz satysfakcja milionów klientów. W trosce o środowisko laboratorium rozwija technologie bezpieczne dla natury, minimalizuje ilość produkowanych odpadów i efektywnie wykorzystuje zasoby naturalne. Tworzone są w nim dermokosmetyki, które chronią i pielęgnują wymagającą skórę.

POLLUTION anti - to linia aktywnych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry, która jest narażona na działania czynników zewnętrznych, takich jak: zanieczyszczenia, smog, promienie UV, dym papierosowy oraz klimatyzacja.

Więcej informacji na temat Laboratorium Kosmetycznego FLOSLEK i linii kosmetyków POLLUTION anti można znaleźć na stronie: www.floslek.pl