Najbardziej stresujące pozycje seksualne

Nie każdy lubi seksualne eksperymenty, ale nawet wśród tych, którzy chętnie próbują nowych rzeczy w łóżku, nie brakuje sceptyków, gdy chodzi o dziwne pozycje seksualne. Brytyjski serwis "Superdrug Online Doctors" zapytał 1000 osób z USA i Europy o pozycje seksualne, które wywołują w nich największy niepokój. Obie płcie były zgodne - aż 57% kobiet i 43% mężczyzn odpowiedziało, że najbardziej stresującą pozycją seksualną jest... pozycję 69 na stojąco. Wcale nas to nie dziwi, bo ta pozycja wymaga nie lada umiejętności akrobatycznych! Poza tym chyba trudno się skupić, wisząc głową w dół. 

Na drugim miejscu wśród najmniej komfortowych pozycji seksualnych znalazł się seks analny, z tym że w tym przypadku zabrakło jednomyślności: podczas gdy na stosunek analny jako najbardziej stresujący wskazało 55% kobiet, z tym wyborem zgodziło się zaledwie 30% mężczyzn. Trzecie miejsce zajęła pozycja "na taczkę".

Zobacz najbardziej stresujące pozycje seksualne.

Ulubione pozycje seksualne

Ale to nie wszystko: okazuje się, że seks analny nie tylko nie stresuje mężczyzn tak bardzo jak kobiety, ale panowie często wybierają ten rodzaj zbliżeń jako swój ulubiony - w ankiecie odpowiedziało tak aż 88% mężczyzn i tylko 12% kobiet. Ulubioną pozycją kobiet była zaś pozycja misjonarska, a dalej na jeźdźca i na łyżeczkę.

Zobacz też: sprawdzone sposoby na grę wstępną