Czym jest „drugi podbródek”?

Efekt drugiego podbródka najczęściej spowodowany jest nadmiarem skóry w tym miejscu, co jest naturalnym efektem procesu starzenia – z wiekiem skóra staje się mniej jędrna i ulega sile grawitacji. Drugi podbródek może także wynikać z wad postawy (na przykład przez pochylanie głowy do przodu podczas używania smartfona - to częsty problem naszych czasów) lub indywidualnej budowy twarzy. 

Profilaktyka powstawania drugiego podbródka, to oprócz diety, ćwiczenia wzmacniające mięśnie szyi, a także pielęgnacja skóry mająca na celu jej ujędrnienie i uzyskanie efektu liftingującego. Kiedy „wiszącej” skóry jest za dużo, pozostają metody, wymagające wizyty w gabinecie medycyny estetycznej. Do niedawna, jedynym rozwiązaniem problemu, był operacyjny lifting twarzy. Podczas zabiegu, chirurg usuwa nadmiar skóry, co skutkuje jej „naciągnięciem” i podniesieniem owalu twarzy. Operacja ta jest niestety mocno inwazyjna i wymaga długiej i bolesnej rekonwalescencji. 
Z rozwiązaniem problemu przychodzi nowość: lifting laserowy. Na czym polega?

Jak wyszczuplić podbródek?

Wyszczuplenie podbródka bez skalpela, wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym. Zabieg polega na wprowadzeniu włókna lasera w głąb skóry, co ma działanie dwutorowe: po pierwsze, rozpuszcza tłuszcz podskórny, a po drugie, stymuluje głębokie warstwy skóry do produkcji kolagenu i elastyny, sprawiając że staje się ona jędrna i napięta. Aby pozbyć się większej ilości tkanki tłuszczowej, do działania lasera można dołączyć mikroliposukcję z wykorzystaniem kaniuli. Działanie takie powoduje modelowanie drugiego podbródka, usunięcie chomików, ładne zarysowanie żuchwy. Lifting podbródka bez skalpela nie wymaga długiej rekonwalescencji, a jedynie noszenia specjalnego, uciskowego ubranka (opaski uciskowej). Tuż po zabiegu mogą pojawić się drobne siniaki, które z czasem znikną. Pierwsze efekty są widoczne już po tygodniu, a pełen efekt pojawia się po 3 miesiącach od zabiegu. 

Laserowe wyszczuplanie podbródka może być przeprowadzone tylko przez lekarza specjalistę - warto wybrać sprawdzoną placówkę, jak na przykład zielonogórskie Centrum Medycyny Estetycznej i Naczyniowej

Oto efekty pracy doktora Marcina Wilczyńskiego – założyciela Centrum :

Zeskanuj kod, aby dowiedzieć się więcej o bezoperacyjnym wyszczuplaniu podbródka:

Zobacz także: