Modne fryzury na lato 2019 dla długich włosów – najmodniejsze upięcia

Chociaż pogoda zaskakuje i nie zawsze pozwala sięgać po to, na co mamy ochotę z letniej, już skompletowanej kosmetyczki, są też inne urodowe zagadnienia, które najwyższa pora wziąć na warsztat: na pierwszy ogień idą modne fryzury na lato 2019.

Koński ogon: niebanalne pomysły na najpopularniejszą fryzurę na lato

Modne uczesania na lato 2019

Jednym z modnych trendów jest wearable wet look, czyli gładko zaczesane do tyłu włosy w widocznych utrwaleniem, ale w wersji do noszenia na co dzień. Wybiegi mogą być tu inspiracją i służyć za drogowskaz, ale by czuć się w takim uczesaniu komfortowo trzeba to zrobić „po swojemu”. Ta modna fryzura na lato będzie się dobrze prezentować na długich i krótkich włosach, a kosmetyk, którym je utrwalamy i dyscyplinujemy wcale nie musi być zastosowany w przerysowanej wersji a’la mokra Włoszka: wystarczy odrobina, która sprawi, że włosy nabiorą trochę dyscypliny, albo przeciwnie - złapią naturalny skręt. Na pierwszy rzut oka może się zdawać, że to jedynie plażowa opcja, ale takie upięcie na lato zda egzamin nawet w upalny dzień w pracy. Do wypróbowania!

Upięcia włosów na lato 2019 – długie włosy warkocze

Warkocze powracają na salony. Ale jest jedno zastrzeżenie: te, które są super modnym trendem zaplatamy tylko na długich włosach! I to w wersji, którą dobrze znamy: włosy spinamy dość wysoko i dopiero je upiąwszy zabieramy się za warkocz. W miejscu spięcia dobrze sprawdzi się efektowny dodatek; prym wciąż wiodą perły, ale śmiało możemy sięgać po wszelkie inne biżuteryjne dodatki. Byle duże i widoczne, bo to one robią lwią cześć roboty! No i jeszcze jedna rzecz: warkocz zaplatamy tak, by był maksymalnie gruby u spięcia i widocznie zwężał się ku końcowi.

Wygodna fryzura na lato – gładkie upięcia

Niezależnie od planu na to, co warto wypróbować na głowie latem, upały często powodują, że odruchowo sięgamy po najprostsze i najwygodniejsze modne uczesania w miejsce nawet najbardziej efektownych szaleństw. Jeśli to właśnie wasza opcja, pewnie z ulgą przyjmiecie fakt, że gładkie proste fryzury będą bardzo en vogue tego lata. Gładkie czyli jakie? Włosy ciasno spięte w kok i tak utrwalone, czy w wersji gładko zaczesanego, zdyscyplinowanego końskiego ogona. Klasyka w najbardziej eleganckiej wersji.

Fryzury na lato 2019: przedziałek z boku

W kwestii przedziałka raczej lubimy pozostawać wierne intuicyjnym wyborom. Ale trendy mówią coś innego: jeśli dotychczas zaczesywałyście włosy gładko do góry albo lubicie symetrię i dzielicie włosy równo na pół z przedziałkiem pośrodku, czas na zmiany! Nawet fryzurom z grzywką dobrze zrobi takie odświeżenie. Co więcej, w przypadku przedziałku z boku nie łapiemy się półśrodków, ale idziemy „po całości” – powinien być tak głęboki, jak tylko się da! Jeśli to całkiem nie wasza bajka, dajcie się namówić przynajmniej na jedną próbę! Warto wypróbować też na związanych włosach, np. w ciasny elegancki kok.

Modne fryzury na lato: messy bun

To nie tylko super wygodne i praktyczne rozwiązanie: kok ma tego lata niejedno oblicze i warto i z tego trendu korzystać. Spodoba się zwłaszcza tym, które lubią niedbałe, luźne upięcia sprawiające wrażenie, a najlepiej będące takimi, które nie wymagają wysiłku: jeden gest i gotowe. A co najlepsze: za każdym razem wychodzi zupełnie inaczej! Najmodniejsza fryzura na lato 2019 przy długich włosach!

Zobacz także: