Właścicielki krótkich fryzur rzadko dają się namówić na zmiany: wygoda i prostota w obsłudze kładzie na łopatki wszystkie trendy i inspiracje. Zresztą wcale nie czują się stratne: krótkie fryzury na lato dają całkiem sporo możliwości jeśli chodzi o uczesanie. Jest też duże pole manewru, gdy chodzi o samo cięcie i kolor. Plus: każdy fałszywy krok okupiony jest dużo mniejszym ryzykiem i bólem, niż w przydatku innych długości – cięcie wcale nie jest w tym przypadku drastycznym krokiem, ale prostym rozwiązaniem problemu, który pozwala od zaraz rozpocząć przygodę pod tytułem idealna fryzura na lato od nowa.

Modne fryzury na lato 2019 dla półdługich włosów

Modne fryzury na lato 2019: krótki bob z grzywką

Włosy przycinamy maksymalnie, jak tylko się da: niektóre z was mogą lubić tę fryzurę w wersji, która pozwala zaczesać włosy za ucho, inne sięgną po odważne cięcie w połowie jego wysokości. Jedno zastrzeżenie: w wersji letniej takiego mini boba nosimy z grzywką! I tutaj też jest kilka opcji do wyboru. Same najchętniej sięgamy po te z ultra krótką grzywką przystrzyżoną tuż nad czołem. I wcale nie chodzi o to, że w tym wydaniu fryzura po prostu swobodnie ewoluuje wraz z tym jak włosy rosną (no dobrze, o to trochę też). Luźny, lekko łobuzerski charakter sprawia, że jest intuicyjnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, które nie lubią nudy i przewidywalności.

Modne fryzury na lato 2019: krótki bob zaczesany do tyłu

Krótki bob zaczesany do tyłu to opcja dla leniwych: jeśli naprawdę nie mamy pomysłu na to, co zrobić z włosami, a te nie współpracują – ta inspiracja będzie zbawiennym rozwiązaniem. A co ważne: wcale nie wygląda na to ratunkowe i nieprawdą jest, że obroni się tylko na plaży. Absolutnie do wypróbowania!

Ja się czesać latem: pixie cut

Jeśli decydujemy się na radykalne cięcie, jest duża szansa, że – nawet jeśli same na to nie wpadłyśmy – właśnie to rozwiązanie zaproponuje nam fryzjer. I faktycznie, starczy spojrzeć na te zdjęcia: pixie cut z każdej twarzy wydobędzie dokładnie to, co trzeba: długość i kształt grzywki pozwolą wymodelować wysokość czoła, mocniejsze ciecie z tyłu optycznie wydłuży szyję, a moderowany bałagan (albo – jeśli wolimy – ład) na czubku zrobi całą resztę.

Lekkie fryzury na lato 2019: ultraktótkie cięcie w mocnym kolorze

To też jest ciekawa opcja. Dla nieprzekonanych: można zacząć od trochę dłuższych i po nałożeniu mocnego koloru skracać je stopniowo, w granicach własnej strefy komfortu. Albo zaszaleć i w myśl zasady „raz się żyje” zrobić to, o czym marzy więcej kobiet, niż się do tego otwarcie przyznaje i dużo więcej, niż kiedykolwiek się na coś takiego decyduje. A szkoda, bo to swego rodzaju statement. Plus to uczucie, gdy dotykamy ściętej  prawie na zero głowy. Warto spróbowac choć raz i to koniecznie w wakacje!

Szybkie fryzury na lato 2019: krótki bob w wersji plażowej

Bob w wersji plażowej sprawdzi się nie tylko w trakcie urlopu. Przeciwnie, choć ta fryzura z definicji jest raczej luźna i niezobowiązująca, tym bardziej ma rację bytu w zestawie z formalnym uniformem i to nawet w wersji korpo. Do tego, jeśli wystylizować ją wieczorem są duże szanse, że rano, zaraz po wstaniu z łóżka, osiągnie swoją szczytową formę. Kto miał choć raz, nie trzeba go przekonywać. Kto nie próbował, powinien wpisać na obowiązkową listę rzeczy do spróbowania tego lata!