Moda trendy wiosna 2020: bluza z kapturem

Obszerna bluza z kapturem lub bez to jeden z najpopularniejszych obecnie elementów garderoby. Co więcej, można na nią patrzeć jak na inwestycję – w większości przypadków bluza zajmuje drugie miejsce najchętniej noszonych ubrań na co dzień, tuż po wysłużonych i wygodnych jeansach.

Wbrew pozorom bluza z kapturem na wiosnę nie musi być nudna – może kombinować z tkaniną – cienka bawełna, grubsza bawełna, domieszki jedwabiu, z krojem – krótka i dopasowana, oversize czy kolorem i kształtem – nie tylko szarością bluza stoi.

Jak nosić bluzę z kapturem?

Przy odrobinie umiejętności stylizacyjnych bluzę założymy nie tylko podczas domowej samoizolacji, ale także w późniejszym czasie np. do pracy czy na spotkanie z przyjaciółmi (tak, jeszcze będzie na nie czas).

Trzy sposoby na bluzę

Po pierwsze z łatwością przemycicie bluzę w bardziej formalnej stylizacji, jeśli zestawicie ją z marynarką i np. ołówkową spódnicą czy cygaretkami. Do tego szpilki (dlaczego nie?) lub para sneakersów.

Po drugie bluza świetnie idzie w parze ze skórzanymi spodniami – może być naszą alternatywą dla koszuli czy ramoneski.

Po trzecie i najprostsze, bluzy z kapturem i te wciągane przez głowę dobrze czują się w towarzystwie jeansów i trampek. Warto postawić na dużą bluzę oversize i połączyć ją z obcisłymi jeansami – pięknie wyważymy proporcje.