Ciężkie buty na wiosnę 2020: trendy moda

Ciężkie skórzane buty były hitem jesieni 2019, ale zdecydowanie zostają z nami również tej wiosny. Lekko nieforemne, na grubej podeszwie, inspirowane wojskowymi butami przekornie pasują do sukienek w łączkę, minimalistycznych zestawów i dłuższych damskich szortów.

Wylansowali je kolejno Bottega Veneta (od kilku sezonów to ich akcesoria noszą modne dziewczyny na całym świecie – plecione torebki, szczypane skórzane torebki kopertówki, teraz buciory) oraz ulubienica Włochów Prada. Wojskowe buty na grubej podeszwie nie są może wybitnie kobiece, ale inspiracje męską szafą są przecież znane od lat.

Buty wiosna 2020: skórzane buty na grubej podeszwie

W końcu kultowe już trencze Burberry też były niegdyś elementem strojów brytyjskiej armii, podobnie jak skórzane oficerki do jazdy konnej czy galowego munduru.

Modne wiosną 2020 buty są skrzyżowaniem wojskowych buciorów z inspiracjami kulturą rockową i gotycką, ale jak pokazuje modna ulica – totalnie pasują również super kobiecym zestawieniom.

Uwaga! Do 27. marca do 29.marca potrwa Szaleństwo Zakupów podczas którego możecie wykorzystać rabatowe kody online i kupić upatrzoną parę butów ze zniżką. Polecamy zrobić sobie odrobinę przyjemności.