Trzeci medal na igrzyskach w Tokio

Ten dzień rozpoczął się od wspaniałej wiadomości. Mamy trzeci medal na igrzyskach w Tokio. Srebro w konkurencji K2 500 m kajakarskich regat wywalczyły dla nas Karolina Naja i Anna Puławska. Złoto trafiło do Nowozelandek Lisy Carrington i Caitliny Regal, a trzecie były Węgierki Danuta Kozak i Dora Bodonyi.

Nie wiem, co powiedzieć. Na razie w to nie wierzę. Jesteśmy drugie na mecie. Wow! Dziękuję Karolina - powiedziała na mecie dla TVP Sport Anna Puławska.

Polki bardzo dobrze rozpoczęły rywalizację. Od początku wyścigu były na pozycji medalowej. Później musiały bronić się przed dwoma duetami węgierskimi, ale wytrzymały tempo i sięgnęły po srebrny krążek.

Warunki miałyśmy ciężkie, jeśli chodzi o ustawienie łódki. Poradziłyśmy sobie i wiedziałyśmy, że mamy zapas, a potem dałyśmy już z siebie wszystko i mamy srebrny medal – relacjonowała po wygranej Karolina Naja.

To już nasz trzeci medal na igrzyskach w Tokio. Pierwszy srebrny krążek w ubiegłą środę wywalczyła wioślarska czwórka podwójna: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillman. W sobotę po złoto sięgnęła nasza sztafeta mieszana 4x400 m: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński. Dzisiaj świętujemy kolejny sukces, tym razem kajakarek.

Trener kajakarek Tomasz Kryk podkreślał, że "w finale Karolina i Ania popłynęły takim tempem, do jakiego się przygotowywały".

Zobaczcie emocjonujący występ i walkę o srebro naszych kajakarek. Brawo Dziewczyny, jesteśmy z Was mega dumne!

Dla 31-letniej Nai to trzeci medal olimpijski karierze. Wcześniej dwukrotnie sięgała po brąz razem z Beatą Mikołajczyk (obecnie Rosolską) w tej samej konkurencji: w Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016).