Tokio 2020: Wioślarki ze srebrnym medalem

Mamy pierwszy medal na olimpiadzie w Tokio. Srebro w pięknym stylu wywalczyły dla nas wioślarki: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann. Dla Marty Wieliczko i Katarzyny Zillmann był to debiut na olimpiadzie. Natomiast Agnieszka Kobus-Zawojska i Maria Sajdak dołożyły medal do krążka przywiezionego z olimpiady z Rio de Janeiro. Złoto zdobyły Chinki, które po 500 metrach już były liderkami i trudno je było dogonić. Brąz trafił do Australijek. Musimy przyznać, że wyścig był bardzo emocjonujący, a sytuacja zmieniała się z minuty na minutę.

Tuż za Chinkami, świetnie radziły sobie Niemki, a także Holenderki. Po 1000 m, to właśnie Niemki zajmowały drugą pozycję. Do półmetka Polki płynęły poza trójką.

Polskie wioślarki finiszowały w pięknym stylu

Wyścig od początku był emocjonujący, a po 500 metrach liderkami były Chinki. Tuż za nimi płynęły Niemki, a trzeci wynik na punkcie pomiaru czasu odnotowały Holenderki. Polki ze stratą 1,86 sekundy do Chinek utrzymywały się na czwartym miejscu. Około 150 m przed metą Polki zaatakowały i prześcignęły Niemki. Nasze wioślarki zdobyły srebro. "Kochamy Was" - krzyczał pełen emocji komentujący Dariusz Szpakowski.

Patrzyłam tylko, żeby nie zaczepić o bojkę. Pamiętam jedynie czarną ścianę i na koniec euforię po zdobyciu medalu – mówiła Katarzyna Zillmann.

Zobaczcie ceremonię wręczenia medali dla naszych wioślarek, które wywalczyły srebro dla Polski. Nam łezka zakręciła się w oku: