Magda Mołek zaatakowana przez internautów

Magda Mołek pochwaliła się ostatnio na Instagramie zdjęciem o poranku, który dziennikarka zaczyna od porannej kawy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Magda Mołek jest w ciąży, o czym niedawno poinformowała fanów. W styczniu Magda Mołek na swoim profilu napisała:

Nie dzielę się zbyt często swoim prywatnym światem, bo w tym całym codziennym szaleństwie potrzebuję mieć coś tylko dla siebie... Ale nie zamierzam ukrywać się przed Wami ze swoim szczęściem, nawet gdybym chciała, byłoby to już niemożliwe. -  napisała dziennikarka pod zdjęciem z pokaźnym ciążowym brzuszkiem.

Po publikacji zdjęcia z poranną kawą, rozgorzała się dyskusja. Fani Magdy Mołek są zaniepokojeni faktem, że dziennikarka pije kawę w ciąży.

Kawa w ciąży? Trzeba uważać, kofeina łatwo przedostaje się do krwiobiegu dziecka, może powodować nieprawidłowości w jego rozwoju. Niewykształcone narządy nie rozkładają wielu substancji. Są badania na ten temat. - pojawiły się komentarze Internautów pod zdjęciem

Pod wpisem Magdy Mołek znalazły się też głosy przyzwolenia na temat picia kawy w ciąży:

Cała ciąże piłam kawę i karmiąc też! Kawa to podstawa. 2 filiżanki kawusi w ciąży są dozwolone, chyba, że ma się nadciśnienie, ale zdrowa kobieta może pić kawusie. Uwielbiam jak się ludzie wypowiadają, nie mając zielonego pojęcia - czytamy na Instagramie Magdy Mołek

Czy kawa w ciąży szkodzi?

Jak naprawdę jest z piciem kawy w ciąży? Zgodnie z badaniami, na podstawie których badano wpływ napojów zawierających kofeinę,  na ciążę, wynika, że można w ciąży pić niewielką ilość kawy bez obawy, że zaszkodzi ona nienarodzonemu dziecku. Kobiety, które w ciąży piją duże ilości kawy muszą liczyć się z niekorzystnym działaniem kofeiny na płód i przebieg ciąży. Wśród negatywnych skutków dużego spożycia kofeiny przez kobietę w ciąży, wymienia się przede wszystkim zwiększone ryzyko małej masy urodzeniowej noworodka, poronienia i przedwczesnego porodu.

 

Bez niej nie zaczynam#goodmorning #coffee

Post udostępniony przez Magda Mołek (@magda_molek) Mar 13, 2018 o 2:04 PDT

A Wy będąc w ciąży piłyście kawę?