Salma Hayek skrytykowała nową Barbie na cześć Fridy Kahlo

Niedawno na rynku pojawiła się nowa kolekcja lalek Barbie Sheroes, zainspirowana wybitnymi kobiecymi postaciami. Nasza polska podróżniczka Martyna Wojciechowska, jako pierwsza Polka doczekała się swojej lalki Barbie z tej niezwykłej kolekcji. W ten sposób Martyna Wojciechowska została doceniona za swoją działalność.

W kolekcji Barbie Sheroes znalazła się również lalka zainspirowana malarką Fridą Kahlo, która wzbudziła największe kontrowersje. Lalka Barbie, która powinna być wzorowana na Fridzie Kahlo, w ogóle nie oddaje charakteru i wyglądu malarki. Projektanci nie uwzględnili tak ważnego aspektu wyglądu Fridy Kahlo, jak charakterystyczne monobrwi.

Pokazanie Fridy Kahlo dopasowanej do współczesnego wzorca nie spodobało się Salmie Hayek, która fenomenalnie odegrała główną rolę w biografii artystki. Ta rola była przełomowa dla Salmy Hayek, zarówno pod względem aktorskim, jak również emocjonalnym. Na swoim profilu na Instagramie Salma Hayek napisała: 

Frida Kahlo nigdy nie próbowała być lub wyglądać jak ktokolwiek inny. Świętowała swoją wyjątkowość. Jak mogli zmienić ją w Barbie - napisała aktorka

W kolekcji Barbie Sheros do tej pory znalazły się tak wybitne postaci, jak: Duvernay (reżyserka), Katherine Johnson (matematyczka), Gabby Douglas (gimnastyczka) czy Misty Copeland (tancerka). Producenci w ten sposób chcą pokazać młodemu pokoleniu silne i utalentowane kobiety, które mogą zainspirować młode dziewczynki i pokazać, ze warto w życiu szukać własnej drogi i spełniać marzenia.