Zmarszczki: czy właściwie można ich uniknąć?

Kiedyś ich pojawienie się kojarzono jedynie z genetycznym dziedzictwem lub pierwszymi oznakami starzenia. Dziś wiemy, że o jakości naszej skóry oprócz tych dwóch ważnych czynników decyduje też styl naszego życia: pośpiech, złe pielęgnacyjne nawyki, wszelkiego rodzaju używki, częsta ekspozycja na promienie słoneczne oraz zanieczyszczenie, zwłaszcza w dużych miastach. Oto najwięksi wrogowie naszej skóry odpowiedzialni za degenerację jej struktur, którzy sprawiają, że nasz wyraz twarzy staje się smutny i zmęczony.

Zmarszczki: czym są?

Czym są właściwie zmarszczki? To wynik utraty składników wypełniających zarówno skórę właściwą, jak również naskórek. Tkanki stają się cieńsze, pogorszeniu ulegają właściwości mechaniczne skóry, co powoduje powstawanie miejscowych zagłębień przypominających mikropęknięcia. Zmarszczki spowodowane są przez wiele czynników, ale dwoma głównymi są utrata materii i zmiany zachodzące w tkankach skórnych.

4 rodzaje zmarszczek

Są 4 rodzaje zmarszczek, które są zmorą kobiet na całym świecie. Warto je więc bliżej poznać, w myśl zasady - poznaj swojego wroga.

Zmarszczki spowodowane fotostarzeniem

Powstają głównie na twarzy, dekolcie i szyi. Długotrwała lub powtarzająca się ekspozycja na słońce przyspiesza powstawanie i intensyfikuje widoczność tych zmarszczek. Zmarszczki z czasem ulegają pogłębieniu i tworzą charakterystyczną siatkę w miejscu, w którym skóra jest bardziej pomarszczona. Zjawisko to sprawia, że skóra wygląda na bardziej wiotką zarówno na twarzy jak i na dekolcie i szyi. Zjawisko to nazywamy elastozą.

Zmarszczki wynikające ze zwiotczenia

Są bezpośrednio związane z utratą elementów składowych skóry właściwej – kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego – na przestrzeni lat. Jest to spowodowane spadkiem syntezy kluczowych białek skóry  i wzrostem uszkodzeń. Grawitacja to kolejny czynnik wpływający na wiotczenie skóry. Zmarszczki pojawiają się w różnych okresach życia, w zależności od predyspozycji genetycznych każdej osoby. Są to tzw. „linie marionetki” lub "kod kreskowy" wokół ust, zmarszczki poziome szyi, bruzdy nosowo-wargowe.

Zmarszczki wynikające z odwodnienia

Są to najpłytsze zmarszczki, które też pojawiają się najwcześniej, bo już od trzydziestego roku życia. Z wiekiem lub/i pod wpływem czynników środowiska ilość składników skóry wychwytujących wodę (NMF i GAG) maleje. Przyczynia się to do pogorszenia gęstości skóry i naskórka.

Zmarszczki mimiczne

Znane również jako zmarszczki mechaniczne, pojawiają się stopniowo na czole („lwia zmarszczka”) i wokół oczu („kurze łapki”). Powtarzające się skurcze mięśni, tworzą napięcia skóry, w miejscach, w których bardzo często dochodzić będzie później do powstawania zmarszczek.

Zmarszczki: jak z nimi walczyć?

W poszukiwaniu narzędzi do walki ze zmarszczkami naukowcy sięgnęli do bogactw natury. Nowej generacji składniki przeciwzmarszczkowe to:

Bakuchiol roślinna alternatywa retinolu, wykazująca niezwykle wysoką efektywność z jednoczesnym brakiem skutków ubocznych takich jak podrażnienia czy fotouczulenia. Stymuluje syntezę kolagenu, poprawiając gęstość skóry.Jest w 100% naturalnego pochodzenia. To wyciąg z nasion rośliny ajurwedyjskiej o nazwie Psoralea corylifolia.

Koncentrat Hyalu- 3 perfekcyjnie wypełnia skórę, bo składa się nie tylko z wysokocząsteczkowego kwasu hialuronowego o natychmiastowym działaniu wygładzającym i nawilżającym oraz mikro-kapsułowanego kwasu hialuronowego o przedłużonym działanie nawilżającym, ale również z drożdżowego ekstraktu z agawy, który stymuluje syntezę kwasu hialuronowego w skórze, zapewniając  długotrwałe działanie wypełniające.

Przywrotnik-bluszcz-skrzyp - to połączenie trzech wyciągów roślinnych, bogatych we flawonoidy i tanoidy, które regenerują naskórek i restrukturyzuje skórę.  Pomaga zachować odpowiednią jakość struktur skóry poprzez pobudzenie odnowy komórkowej. Zwiększa produkcję nowych włókien elastycznych poprzez pobudzenie aktywności fibroblastów.

Gdzie je znajdziemy?

Lierac Cica-Filler: 100% przeciwzmarszczkowy

Odpowiedź powstała po wieloletnich badaniach w laboratorium LIERAC, pierwszym specjalizującym się w badaniach dermoestetycznych, istniejącym od 1975 r. Ich efektem jest innowacyjna kuracja przeciwzmarszczkowa: LIERAC CICA-FILLER. To zupełnie nowy wymiar w zakresie preparatów przeciwzmarszczkowych. LIERAC CICA-FILLER powstał z inspiracji naturalnym procesem gojenia tkanek dla redukcji wszystkich typów zmarszczek. LIERAC CICA-FILLER zawdzięcza swoje wyjątkowe działanie formule w 89% pochodzenia naturalnego oraz ultraskutecznym składnikom aktywnym nowej generacji, odbudowującym i przywracającym skórze jej strukturę. Należy do nich kultowy kompleks skrzyp-przywrotnik-bluszcz, o działaniu naprawczym, który pomaga zachować odpowiednią jakość struktur skóry poprzez pobudzenie odnowy komórkowej. Jego działanie wzmacnia bakuchiol, składnik aktywny nowej generacji o działaniu analogicznym do retinolu, ale skuteczniejszy w stymulacji syntezy kolagenu I o 147%. Formuła LIERAC CICA-FILLER dla wzmocnienia efektu została wzbogacona o 2 rodzaje kwasu hialuronowego synergicznie działające na powierzchni i w głębi skóry oraz wzmocniona trzecim składnikiem aktywnym, który stymuluje wytwarzanie kwasu hialuronowego naturalnie obecnego w skórze. Skóra jest wygładzona, a zmarszczki zmniejszają się w widoczny sposób, co potwierdzają wyniki badań. Warto zwrócić uwagę na nową generację ampułek, które pozwalają na precyzyjne, a co najważniejsze higieniczne i wygodne dozowanie serum. LIERAC CICA-FILLER może być rekomendowany jako dermokosmetyczna kontynuacja dla osób po zabiegach w gabinecie.

Lierac DIOPTI: kuracje dla skóry wokół oczu

Zmorą dzisiejszych czasów są też przyspieszone procesy starzenia skóry wokół oczu i powstawanie siatki zmarszczek wokół nich. Dlaczego tak się dzieje? Skóra wokół oczu jest cztery razy cieńsza niż skóra twarzy. Niemal pozbawiona tkanki podskórnej i uboga w gruczoły łojowe, tym samym jest szczególnie narażona na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych i wpływ mimiki. Co więcej ze względu na słabsze krążenie krwi i kruchość drobnych naczyń włosowatych w okolicy oczu, pogarsza się drenaż i zwiększa się przepuszczalność naczyń krwionośnych. Aby nie dopuścić, by procesy te wpływały na pogorszenie wyglądu skóry wokół oczu warto zastosować LIERAC DIOPTI unikalną gamę 4 produktów, z których każdy jest precyzyjnie wycelowany na korektę innego problemu.

1. Gdy skóra traci swoją gęstość wraz z wiekiem, co powoduje pojawienie się zmarszczek zastosuj LIERAC DIOPTIRIDE

2. Gdy skóra traci elastyczność, co w połączeniu w pogorszonym drenażem prowadzi do tworzenia się worków pod oczami wypróbuj LIERAC DIOPTIPOCHE

3. Gdy pogorszona kondycja naczyń krwionośnych prowadzi do powstawania sinych cieni pod oczami, a dodatkowo nagromadzenie melaniny powoduje powstawanie cieni brunatnych wykorzystaj LIERAC DIOPTICERNE

4. Gdy spowolnienie mikrokrążenia zwiększenie przepuszczalności naczyń i nagromadzenie się melaniny powoduje zwiększenie widoczności oznak zmęczenia skóry wokół oczu wybierz LIERAC DIOPTIFATIGUE