Kim są rodzice Lary Gessler?

Nie da się ukryć, że swoją ogólnopolską rozpoznawalność Lara zawdzięcza przede wszystkim swojej mamie Magdzie, która dała się poznać szerszej publice przede wszystkim jako prowadząca program „Kuchenne Rewolucje”. Lara Gessler jest owocem związku Magdy i Piotra Gesslera, który był uznawany za jednego z najznamienitszych polskich restauratorów. To właśnie on wprowadził Magdę (która była jedno drugą żoną) w świat gastronomii. Tradycje kulinarne były żywe w rodzinie Gesslerów od pokoleń, gdyż ojciec Piotra – Zbigniew również był restauratorem. Prawdopodobnie to właśnie dla Magdy – przyszłej gwiazdy TVN-u – Piotr rozwiódł się ze swoją pierwszą żoną, co wywołało niemałe emocje w rodzinie Gesslera. Pomimo że – jak wspomina sama Magda Gessler – łączyło ich niezwykle silne uczucie ich związek nie przetrwał próby czasu i para rozstała się po kilku latach małżeństwa. Jednakże, zanim wzięli ślub (w 1995 r.) kilka lat wcześniej, bo w 1989 r. przyszła na świat ich córka – Lara. Wówczas, gdy para restauratorów się rozstała, miała ona zaledwie 9 lat. Jak przyznawała po latach to właśnie ojciec w głównej mierze ją wychował. W poście opublikowanym po jego śmierci w 2021 r. napisała

Dziś w nocy odszedł mój pierwszy, najlepszy przyjaciel. Moja najwyższa instancja we wszystkich dylematach. Mój spokój, miłość, dom. Kocham cię tak bardzo mocno. Do zobaczenia tato

Kim jest rodzeństwo Lary Gessler?

Lara Gessler wychowała się w rodzinie patchworkowej – ma ona dwóch braci przyrodnich: Tadeusza Mullera, który jest owocem pierwszego związku małżeńskiego jej matki, oraz Mikołaja Gesslera – syna Piotra Gesslera z pierwszego małżeństwa. Wiele osób zastanawia się, jakie konotacje rodzinne łączą Larę z Mateuszem Gesslerem – znanym warszawskim restauratorem i prowadzącym program Masterchef Junior. Są oni kuzynostwem – Mateusz jest synem Adama Gesslera, brata ojca Lary. Co ciekawe, niemal cała rodzina Gesslerów jest zaangażowana w branżę gastronomiczną.

Jakie wykształcenie ma Lara Gessler?

Lara Gessler z wykształcenia jest socjologiem i cukiernikiem. Ukończyła studia socjologiczne na warszawskiej uczelni - Collegium Civitas, a także French Culinary Institute w Nowym Jorku, gdzie uczyła się trudnej sztuki dekorowania tortów. Co ciekawe, początki kariery kulinarnej córki znanej restauratorki były bardzo imponujące  - jedną z jej pierwszych prac była praca cukiernika w znanej, londyńskiej restauracji, która może pochwalić się trzema gwiazdkami Michelin (sic!).

Lara zdecydowała się na powrót do Polski wówczas, gdy jej mama była już znaną restauratorką. Wtedy też została współwłaścicielką znanej warszawskiej restauracji „U Fukiera”, a także współzałożycielką cukierni „Słony słodki”.

Lara Gessler jako autorka książek

Zaangażowane Lary Gessler w kulinaria nie ogranicza się wyłącznie do współprowadzenia restauracji i cukierni, bowiem jest ona również autorką kulinarnych książek. Do tej pory wydała dwa tytuły: „Słodki zielnik” i „Orzechy i pestki”. Oprócz tego otworzyła ona Pracownie Kulinarną, której zadaniem jest obsługa różnego rodzaju wydarzeń kulinarnych.

Życie prywatne Lary Gessler

Tematem, który wzbudza największe zainteresowanie wśród fanów córki znanej restauratorki, jest… jej życie prywatne. W 2017 r. wzięła ona ślub z Pawłem Ruczem – barmanem jednej z warszawskich restauracji. Ich związek jednak nie przetrwał próby czasu, gdyż para rozwiodła po zaledwie dwóch latach małżeństwa. Było to sporym zaskoczeniem, gdyż dali się poznać szerszej publice, jako niezwykle zgodna i kochająca się para. Wkrótce Lara związała się z Piotrem Szelągiem – prawnikiem, który prowadzi w Warszawie własną kancelarię prawną. Stosunkowo szybko – pomimo zapewnień, że będą oni „rzymskim małżeństwem” – stanęli na ślubnym kobiercu. Wówczas Lara była już w zaawansowanej ciąży i wkrótce powitała na świecie córkę – Nenę. Zaledwie lata późnej córka Piotra Gesslera ogłosiła kolejną radosną nowinę – tym razem, wraz ze swoim mężem Piotrem, spodziewają się syna.

Lara Gessler na Instagramie

Lara Gessler bardzo chętnie dzieli się „urywkami” ze swojego życia prywatnego na mediach społecznościowych. Często jej posty są zaledwie pretekstem do tego, by poruszyć ważną sprawę społeczną. Lara – podobnie zresztą jak jej mama – nie boi się mówić otwarcie o tematach trudnych i kontrowersyjnych, co sprawia, ze często staje się bohaterką newsów na portalach plotkarskich

Zobacz także:

Ciekawostki o Larze Gessler

• Lara Gessler włada biegle trzema językami – polskim, angielskim i hiszpańskim.

• Swoją pierwszą pracę podjęła w wieku 10. lat… było to składanie pudełek. W ten sposób zarobiła swoje pierwsze pieniądze. Natomiast od 12 roku życia każde wakacje starała się przepracować. 

• Oficjalnym imieniem Lary jest – Aleksandra: to właśnie to imię widnieje w dowodzie osobistym córki Gesslerów. Lara jest jej drugim imieniem.

• Lara Gessler tak naprawdę wzięła trzy śluby… w tym dwa z tym samym mężczyzną (Piotrem Szelągiem).

• Jednym z wywiadów Lara przyznała, że ma żal do rodziców o… lekceważący stosunek do systemu edukacji.

• Lara Gessler nie je mięsa - jest wegetarianką.

• Wyprowadziła się z domu tuż po przekroczeniu progu dorosłości. Jak wyznała po latach jej rychła wyprowadzka była spowodowana złymi relacjami z dziewczyną ojca.

• Wraz ze swoim mężem zdecydowali, że nie ochrzczą swojej córki.

• Jak przyznawała w wywiadach w okresie wczesnego dzieciństwa jej rodzinie groziła mafia, przez co musiała mieć ochronę 24/7. Było to jedną z ciemnych stron wysokiego statusu finansowego jej rodziców. 

• Ma ona tatuaż, który nawiązuje do jej rodziców. Znajduje się na nim: nóż, widelec oraz serwetka, na której widnieją inicjały mamy i taty.

• Będąc w ciąży wzięła udział w sesji nago, która odbyła się w… centrum Warszawy o świcie, kiedy to ulice były niemal zupełnie puste.

• Lara Gessler wraz ze swoim przyjacielem – Piotrem Sałatą (stylistą i projektantem mody) wzięła udział w programie Ameryka Express, w którym ostatecznie zajęła 5.miejsce.

• Lara Gessler jest stosunkowo wysoką kobietą – jej wzrost to 173 cm. Dla porównania jej mama – Magda ma 167 cm wzrostu.

• Wujem Lary jest znany polski działacz lewicowy – Piotr Ikonowicz.

• Lara Gessler zmaga się z AZS (atopowym zapaleniem skóry) – jest to uciążliwa i przewlekła i autoimmunologiczna choroba skóry. Jej córka – Nena również zmaga się z tym samym problemem.

• Drugi ślub Lary z jej aktualnym mężem Piotrem odbył się w bajkowej scenerii zimowej w Zakopanem. Nie zabrakło na nim znanych osobowości.

• Jak przyznaje w wielu wywiadach lubi żyć świadomie i ekologicznie, dlatego też nie je mięsa i chętnie kupuje ubrania z drugiej ręki.

PRZECZYTAJ TAKŻE: