Kwas hialuronowy to hit w odmładzaniu skóry

Trudno o skuteczniejszego sprzymierzeńca w odmładzaniu i pielęgnacji skóry. Lista korzyści, jakie zapewnia jej kwas hialuronowy jest bardzo długa. To przede wszystkim genialny nawilżacz, którego cząsteczki przyciągają wodę, stopniowo uwalniając ją do komórek skóry. Jeden gram kwasu może przyciągnąć nawet do 6 litrów wody! Dzięki temu substancja ta zapewnia skórze optymalne nawilżenie. Ale to nie koniec benefitów. Kwas hialuronowy poprzez swoje nawilżające działanie sprawia, że skóra staje się gładka i promienna, a zmarszczki płytsze i mniej widoczne. 

Fenomen kwasu hialuronowego tkwi w dużej mierze w jego pochodzeniu. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że ten cudowny składnik występuje naturalnie w naszym organizmie. Jednak na skutek starzenia się skóry i przyspieszających je czynników zewnętrznych (np. promieniowania UV), z czasem poziom kwasu zaczyna spadać. W efekcie skóra traci swoją jędrność i elastyczność, jej struktura staje się nierówna, a zmarszczki i bruzdy coraz bardziej widoczne.

Jak zatrzymać procesy starzenia?

Niezbędne jest uzupełnianie niedoborów. Oprócz stosowania odpowiedniej pielęgnacji (a więc preparatów z tym składnikiem), najskuteczniejszym sposobem są jednak zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, które pomagają przywrócić skórze optymalny poziom nawilżenia i widocznie poprawiają jej strukturę oraz elastyczność, wypełniają zmarszczki i bruzdy, a także przywracają objętość. Za pomocą kwasu hialuronowego możliwe jest wypełnienie zmarszczek na czole, kurzych łapek, doliny łez i bruzd nosowo-wargowych, uniesienie opadających kącików i przywrócenie kształtu policzków.

Jak wygląda zabieg z użyciem wypełniacza hialuronowego?

Podczas zabiegu lekarz wstrzykuje niewielką ilość wypełniacza do skóry, przy użyciu cienkiej igły lub mikrokaniuli o tępym zakończeniu. Kwas hialuronowy wypełnia zmarszczki, dodaje skórze objętości i poprawia kontur twarzy albo ust. Czy to bolesne? No cóż, nie będziemy kłamać. Niektórzy pacjenci mogą podczas zabiegu odczuwać lekki dyskomfort. Dobra wiadomość jest taka, że nie trwa to długo. W zależności od wybranego do zabiegu obszaru, zamykamy się w czasie od 15 do 45 minut. Jeśli chodzi o komfort pacjentów, dużo zależy też od jakości wstrzykiwanego preparatu. Przykładowo wypełniacze z kwasem hialuronowym Restylane zawierają miejscowy środek znieczulający – lidokainę, która zmniejsza odczucie dyskomfortu.

Jakich efektów możesz się spodziewać?

Już po pierwszym zabiegu widoczna jest znaczna poprawa napięcia i elastyczności skóry. Zmarszczki stają się płytsze i mniej widoczne. Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego poprawia owal i pomaga unieść opadające kąciki ust. Za pomocą kwasu można też wypełnić policzki i zlikwidować tzw. dolinę łez (czyli zapadniętą skórę pod oczami, która jest zmorą większości kobiet). Twarz jest widocznie odmłodzona, a efekty zabiegu są widoczne niemal natychmiast. By utrzymały się dłużej, zaleca się zastosowanie zabiegu uzupełniającego. 

Co z bezpieczeństwem?

Zanim zdecydujesz się na zabieg medycyny estetycznej, najpierw dokładnie sprawdź gabinet, w jakim chcesz go wykonać. Najważniejsze, by pójść do lekarza, a nie kosmetyczki. Tylko specjalista z wykształceniem medycznym może wykony­wać zabiegi przy użyciu produktów z kwasem hialuronowym. Warto też zwrócić uwagę, jakim prepa­ratem wykonuje się zabiegi. Mamy prawo py­tać, czy ma badania kliniczne i potrzebne cer­tyfikaty. W Polsce posiadają je nieliczne preparaty (m.in. produkty Restylane).

PL/RES/0056/0219