Krystyna Janda mówi o seksie

W premierowej sztuce "Mój pierwszy raz" w Teatrze Polonia należącym do Krystyny Jandy, mocno poruszany będzie temat seksualności Polaków. To sztuka, która ma mieć też misję poniekąd edukacyjną i przełamywać tanu. W rolach głównych m.in. Antoni Pawlicki i niezapomniana Agnieszka Krukówna. Przy okazji teatralnej premiery, Janda udzieliła obszernego wywiadu "Wprost", w którym sporo miejsca poświęciła inicjacji seksualnej i życiu intymnemu. 

"Przejrzałam podręczniki szkolne przed wakacjami i pomyślałam, że to najwyższy czas na ten spektakl. My w ogóle nie mówimy o seksie, a jeśli już, to raczej w trybie zakazów, nakazów czy straszenia", twierdzi artystka.

Tym samym zgadza się z misją edukacyjną innej znanej Polki, Anji Rubik, która od dłuższego czasu promuje akcję #SEXEDPL i właśnie otworzyła szkołę seksualności w jednym z warszawskich liceów (otwarciu towarzyszy wydanie pierwszego podręcznika tematycznego). 

O czym będzie nowa sztuka Krystyny Jandy "Mój pierwszy raz"? Ma być oparta przede wszystkim na historiach pojawiających się na forach internetowych, często mocne i kontrowersyjne. "Niektóre z nich są naprawdę bulwersujące i jestem pewna, że w trakcie spektaklu każdy widz dostanie swój strzał w serce", mówi w wywiadzie Krystyna Janda. Ta premiera na deskach teatru ma też otwierać oczy na "pierwszy raz", często, jak twierdzi aktorka, przykry dla obojga partnerów. 

"Nie przejmujcie się pierwszym razem, bo drugi jest ważniejszy i lepszy", mówi do widzów.

Nowa sztuka Jandy o seksualności

Sądząc po formule spektaklu oraz scenariuszu, "Mój pierwszy raz" w Teatrze Polonia może być skierowany głównie do młodych odbiorców. "MÓJ PIERWSZY RAZ dotyczy czegoś, co jest niezwykle rzadkie, gdyż łączy niemal wszystkich na tej planecie. Czy mieszkasz w Delhi czy w Nowym Jorku, czy jesteś Billem Clintonem czy Billem Gatesem, według wszelkiego prawdopodobieństwa nadejdzie w twoim życiu taki moment, że po raz pierwszy zaznasz seksu. Skoro dotyczy to tylu z nas, dlaczego o tym nie mówimy?" możemy przeczytać w jego opisie. Janda odpowiedzialna jest za koncepcję, scenariusz i reżyserię całości.

"(...) rzadko się zdarza, by pierwszy raz był tak przyjemny, jak powinien być. Więc bawcie się tym „pierwszym razem”. Niech publiczność dowie się, że to okazja do radości. Niech się dowie, że można śmiać się ze swojego pierwszego razu. I wówczas: „może skupimy się na tym, co jest naprawdę ważne: na następnym razie”. - jesteście ciekawi czego dowiecie się o seksie dzięki Krystynie Jandzie? My zdecydowanie! 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dwoje na huśtawce Teatr Powszechny reż. Andrzej Wajda

Post udostępniony przez Krystyna Janda (@tojajanda) Wrz 17, 2018 o 1:09 PDT