Kiedy pełnia Księżyca w lipcu - data, godzina, gdzie oglądać?

Lipcowa pełnia Księżyca wypadnie dokładnie w sobotę nad ranem, 24 lipca 2021 o godzinie 04:37 i będzie to pełnia w znaku Wodnika. Jednak koźli Księżyc – jak nazywana jest potocznie lipcowa pełnia Księżyca – będzie widoczny na niebie już o godzinie 02.36. Jeśli pogoda dopisze, Księżyc w pełni widoczny będzie gołym okiem. Jeśli chcecie podziwiać jego piękno, najlepiej wybierzcie się za miasto, tam, gdzie nie docierają światła ulicznych lamp i świateł, a noc jest prawdziwą, ciemną nocą. Możecie wziąć ze sobą lornetkę, by przyjrzeć się koźlęcemu Księżycowi bardziej dokładnie.

ZOBACZ TEŻ:

Pełnia Księżyca Lipiec 2021 – nazwa

Wspominaliśmy o potocznej nazwie lipcowej pełni Księżyca. Skąd nazwa „koźlęcy Księżyc”? Otóż stricte związana jest ona ze zmianami, które w tym czasie dokonują się w przyrodzie. Dokładnie o tej porze roku kozły, czyli samce sarny, zrzucają poroże. Właśnie z tego powodu Indianie nazywają lipcową pełnię koźlęcym Księżycem.
Jednak to nie jedyna nazwa lipcowej pełni Księżyca. Równie popularna nazwa to: Sienna Pełnia (od sianokosów) lub Burzowa Pełnia (od spektakularnych lipcowych burz).

ZOBACZ TAKŻE:

Koźlęcy Księżyc w znaku Wodnika – jak wpłynie na nas?

Skoro lipcowa pełnia Księżyca wypada w okresie burz, czy może przynieść również burzę w naszym życiu? Cóż, astrologowie są zdania, że pełnia Księżyca w znaku Wodnika to czas mocno związany z emocjami. To one mogą w najbliższych dniach zdominować nasze działania, decyzje, spotkania i rozmowy. Jak wiadomo, wysoka emocjonalność nie zawsze jest czymś pozytywnym, a w wielu kwestiach (szczególnie w tych, w których ważne jest zachowanie rozsądku i „zimnej głowy”) emocje mogą przynieść więcej złego niż dobrego.
Wiele osób podatnych na oddziaływanie Księżyca może odczuwać w tym czasie poddenerwowanie, „coś dziwnego wiszącego w powietrzu” i zachwiania w życiowej równowadze. Ten stan będzie szczególnie odczuwalny w relacjach z najbliższymi, ale też w sferze finansów.
Nie brzmi to zbyt optymistycznie? Mamy coś na osłodę – pełnia Księżyca w lipcu 2021 to dobry moment na spektakularny zwrot akcji w naszym życiu, wybieranie nowej życiowej drogi czy podejmowanie nowych wyzwań.

Jak wynika z wielu badań, podczas pełni wielu ludzi staje się bardziej kreatywnych i wzrasta nasza aktywność umysłowa. Być może warto więc wykorzystać ten czas na rozwój osobisty, pracę twórczą, nowe pomysły.

PRZECZYTAJ TEŻ:

Zobacz także: