Joanna Kulig największym odkryciem aktorskim 2018 roku

Według amerykańskiego "Vogue'a", rok 2019 będzie należał do Joanny Kulig. Aktorka ma już na koncie sesję we francuskim "Elle" i "Vainity Fair", wywiad w brytyjskim "Vogue'u", a także szereg nagród (m.in. EFA dla najlepszej europejskiej aktorki czy główną nagrodę Festiwalu Filmowego El Gouna). Rola zmysłowej Zuli w "Zimnej wojnie" Pawła Pawlikowskiego przyniosła jej medialny rozgłos na całym świecie. Po amerykańskiej premierze filmu, która miała miejsce w ubiegły weekend, Amerykanie nie przestają się zachwycać utalentowaną Polką. Teraz magazyn "The Hollywood Reporter" umieścił Joannę Kulig na liście 15 największych odkryć aktorskich 2018 roku.

Kto jeszcze jest na liście?

Obok Joanny Kulig, w zestawieniu znalazły się też m.in. Yalitza Aparicio, która gra służącą w filmie "Roma" Alfonso Cuarona, Sonoya Mizuno, która stworzyła świetną kreację w serialu Netflixa "Maniac", Letitia Wright za role w "Czarnej Panterze' i "Black Mirror", a także uznane aktorki, takie jak Jodie Witthaker czy Olivia Colman - za całkowitą zmianę wizerunku w zupełnie nowych dla nich rolach.

Joanna Kulig podbija USA

Joanna Kulig ciężko sobie jednak na to zapracowała. Od kilku miesięcy aktywnie promuje "Zimną wojnę" w USA. Ostatnio wystąpiła nawet przed amerykańską publicznością dając wspólny koncert ze znanym Jazz Bandem Macecki Młynarski, który nawiązuje muzycznie do okresu międzywojnia.  Możemy sobie tylko wyobrazić jak fenmenalnie wpisała się w to Joanna Kulig ze swoim zmysłowym wokalem. Nic dziwnego, że występ wbił amerykańską publiczność w fotel. Po premierze "Zimnej wojny" w USA, media okrzyknęły polską aktorkę "boginią ekranu", porównując ją do Jennifer Lawrence. Pojawiły się głosy, że Kulig powinna otrzymać nominację do Oscara.

Joanna Kulig ma coraz większe szanse na Oscara?

Według amerykańskich krytyków i mediów, polska aktorka ma spore szanse na statuetkę. W amerykańskim "Vogue" czytamy, że "Zimna wojna" przekracza wszystkie bariery językowe, a Joanna Kulig powinna dostać Oscara:

 

- Nawet jeśli zignorujesz napisy w tym filmie, jego emocje zostaną przekazane przez jej zmysłowy, przeszywający śpiew. Występ Kulig jest tak mocny, że w sprawiedliwym świecie dostałaby oscarową nominację dla najlepszej aktorki - napisała Chloe Schama na łamach "Vogue'a".

22 stycznia Amerykańska Akademia Filmowa ogłosi nominacje, a wszystko rozstrzygnie się podczas gali rozdania Oscarów, która odbędzie się 24 lutego. Będzie to 91. ceremonia rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej