Fale na włosach: Cool Curls

Cool Curls to kolejny krok w stronę naturalnego wyglądu. Już nie beach waves, nie misternie podkręcane na lokówce kosmyki. W tym sezonie liczy się delikatnie podkreślona, naturalna struktura Twoich włosów! Klucz do modnych, luźnych fal to przede wszystkim codzienna pielęgnacja kosmyków. Żeby umożliwić im spontaniczny skręt i odbicie od skóry głowy, używaj nawilżających masek, w ich składzie powinien znajdować się kwas hialuronowy i keratyna. Uważaj na ciężkie produkty do stylizacji i odżywki z dużą ilością olejów i silikonów - mogą obciążyć włosy i sprawdzić, że będą mniej podatne na falowanie.

Fale na włosach: jak zrobić?

Przede wszystkim, spróbuj wygnieść fale na swoich naturalnych włosach, bez użycia żadnych urządzeń, czy wałków. Jak to zrobić? Sprawdź, jak na taką stylizację reagują Twoje kosmyki, więcej na ten temat piszemy w tekście o włosach naturalnie falujących. Możesz być zaskoczona! Jeśli jednak Twoje masz ochotę dodać włosom trochę tekstury, możesz to zrobić na kilka sposobów. Pierwszy z nich, to zaplecenie wilgotnych włosów w warkocz, na następnie ich wysuszenie - po rozczesaniu kosmyków, zostaną łagodne fale. Możesz też wydzielić kilka pasm, które zakręcisz na lokówce. Aby fryzura wyglądała naturalnie, kiedy pasma ostygną, rozczesz je razem z resztą włosów i zabezpiecz lakierem. Nienachalne fale na włosach powstaną też, jeśli na kilka godzin zwiążesz wilgotne włosy w koczek na czubku głowy, tzw. messy bun

Jak zrobić fale na włosach prostownicą

Jeśli Twoim włosom daleko do naturalnych fal, bardzo łatwo możesz podkręcić (dosłownie i w przenośni) swój look przy użyciu...prostownicy.

1. Rozgrzej prostownicę do temperatury 180-200 stopni.

2. Złap pasmo włosów prostownicą, a następnie obkręć ją tak, aby pasmo całkowicie zawinęło się na niej jak na lokówce.

3. Powolnym ruchem prowadź prostownicę wzdłuż pasma, aż do końców, tak jakbyś chciała je wyprostować.