Jak zakręcić włosy na noc?

Jak zakręcić włosy bez lokówki? Wbrew pozorom nie jest ona wcale niezbędnym narzędziem do osiągnięcia pięknych loków lub fal. Wiele kobiet, które pragnie nosić kręcone lub falowane włosy na co dzień, szuka sposobów na zakręcenie ich bez użycia ciepła, które niestety otwiera łuski i może szybko zniszczyć włosy. Jedną z najpopularniejszych technik jest kręceniu włosów na noc, które pozwala zaoszczędzić sporo czasu rano. Sposobów na osiągnięcie tego celu jest mnóstwo, a klasyczne wałki już dawno odeszły do lamusa. 

1. Kręcenie włosów na pasek od szlafroka

Kręcenie włosów na pasek od szlafroka to trend z Tik toka, który błyskawicznie podbił serca wszystkich kobiet marzących o pięknych lokach. Jak zakręcić włosy z pomocą tej techniki? Załóż pasek od szlafroka na głowę tak, jak opaskę. Od góry możesz przypiąć go żabką, aby całość była bardziej stabilna. Podziel włosy na dwie części. Zacznij zawijać je na pasek, zaczynając od niewielkiego pasma blisko twarzy. Z każdym kolejnym zawinięciem dobieraj kolejne pasmo. Im mniej włosów będziesz dobierać, tym drobniejsze będą loki. Jeśli wolisz obudzić się z delikatnymi falami, możesz też od razu zwinąć całe pasma włosów. Na dole zwiąż kosmyki gumkami i gotowe!

2. Loki na opaskę

Loki na opaskę również są sprawdzoną metodą. W przeciwieństwie do techniki kręcenia włosów na pasek od szlafroka ta metoda sprawdzi się doskonale również u osób z cienkimi, rzadkimi, lub krótkimi włosami. Na głowę, pod włosy, naciągnij materiałową opaskę - im cieńsza będzie, tym drobniejsze będą loki. Podziel włosy na dwie części i zacznij nawijać na nią pasma, podobnie jak w przypadku powyższej metody. Końcówki możesz podpiąć wsuwkami, aby uniknąć wypadania włosów z opaski podczas snu.

3. Loki na skarpetę

Loki na skarpetę mają kilka ogromnych zalet. W przeciwieństwie do powyższych metod, o wiele łatwiej jest z ich pomocą regulować efekt. Zdecydowanie też najwygodniej się w nich śpi. Jak zakręcić włosy z pomocą skarpety? Będziesz potrzebowała kilku skarpet i cienkich gumek. Podziel włosy na kilka pasm. Im cieńsze pasma, tym drobniejsze loki otrzymasz. Do każdego z nich przyłóż skarpetkę i zamocuj ją u nasady włosów z pomocą gumki, a następnie delikatnie zawiń wokół niej pasmo i ponownie utwierdź je gumką od dołu.

Znamy już odpowiedź na pytanie, czym kręcić włosy. Warto jednak poświęcić chwilę, aby poznać kilka ogólnych zasad, które pomogą nam osiągnąć loki bez użycia ciepła. Po pierwsze na mokre włosy należy nałożyć kosmetyk utrwalający. Może to być pianka do włosów lub specjalny preparat podkreślający skręt. Dodatkowo pamiętaj, aby włosy nie były zupełnie suche. W przypadku jednych skręt będzie lepszy, kiedy włosy będą niemal zupełnie mokre. W wypadku innych najpiękniejszy efekt osiągnięty zostanie na jedynie delikatnie wilgotnych kosmykach. Eksperymentuj i pamiętaj, że każda z powyższych technik, może wymagać od Ciebie nabrania wprawy. 

Jak zakręcić włosy na prostownicy?

Fale na włosach można również osiągnąć z pomocą prostownicy. Co prawda w tym wypadku niezbędne jest użycie wysokiej temperatury, jednak należy zauważyć, że ta technika niszczy włosy o wiele mniej niż klasyczne kręcenie loków z pomocą lokówki. Jak należy postępować krok po kroku, aby zakręcić włosy, używając prostownicy?
1.    Umyte, jeszcze mokre włosy spryskaj sprayem ochronnym, który zabezpieczy je przed działaniem wysokiej temperatury. 
2.    Dokładnie wysusz włosy. Staraj się nie dopuścić do sytuacji, w której potraktowałbyś wilgotne jeszcze kosmyki prostownicą.
3.    Na suche włosy nałóż serum zabezpieczające do końcówek. 
4.    Podziel włosy na dwie części.
5.    Zapnij górną warstwę włosów i rozpocznij kręcenie od dolnych partii. 
6.    Pojedyncze pasma umieść w prostownicy i wykręć ją w kierunku od twarzy.
7.    Zwiń pasmo od góry prostownicy i przesuń ją w dół, obracając nią jednocześnie.
8.    Zakręcone pasma przerzucaj na plecy i staraj się nie dotykać ich, dopóki nie wystygną.
9.    Kiedy wszystkie kosmyki są już gotowe, delikatnie przeczesz włosy palcami lub grzebieniem z szerokimi ząbkami. Utrwal fryzurę lakierem do włosów.

Jak zakręcić krótkie włosy?

Krótkie włosy mogą sprawiać więcej problemów, jeśli chodzi o kręcenie ich bez użycia lokówki. W ich wypadku opisane powyżej metody kręcenia włosów na noc raczej nie zdadzą egzaminu. Świetnie może sprawdzić się za to sposób z użyciem prostownicy. Tę metodę polecamy szczególnie osobom o włosach niskoporowatych, gładkich i prostych, które nie skręcą się bez użycia ciepła. Jeśli jednak nie należysz do tych osób, możesz spróbować naturalnych metod wydobywania skrętu. 

Jak wydobyć skręt krótkich włosów? 

1. Jest to dość proste. Wystarczy, że zaopatrzysz się w kosmetyk stylizujący. Świetnie sprawdzi się woda z solą morską lub jakikolwiek inny stylizator. Dokładnie rozczesz ociekające wodą włosy i nałóż na nie produkt, którego zadaniem jest wydobycie skrętu. Następnie delikatnie zagnieć je w dłoni, aż samoczynnie się skręcą. Pozostaw je do naturalnego wyschnięcia lub wysusz z pomocą suszarki z dyfuzorem. Staraj się jak najmniej je dotykać, dopóki nie będą zupełnie suche. 
2. Jakie inne metody kręcenia krótkich włosów mogą okazać się pomocne? Kolejna technika jest nieco bardziej pracochłonna, ale za to o wiele bardziej precyzyjna. Szczególnie przypadnie do gustu tym z nas, których włosy są obcięte powyżej ucha. Wilgotne włosy spryskujemy sprayem teksturyzującym, a następnie dzielimy na niewielkie partie. Każdy kosmyk skręcamy w ciasnego ślimaczka, do momentu, póki samoczynnie nie zacznie zwijać się wokół własnej osi. W ten sposób na naszej głowie powstaje mały koczek, który należy przypiąć wsuwkami lub utwierdzić z pomocą delikatnych gumek. Im więcej koczków, tym drobniejsze będą loki. 

Jeśli masz czas, możesz pozostawić tak upiętą fryzurę nawet na kilka godzin, do momentu aż będziesz mieć pewność, że wszystkie włosy są zupełnie suche. Jeśli bardziej Ci się spieszy, możesz też pomóc sobie suszarką. Dobrym rozwiązaniem jest też upięcie podobnych koczków na noc. To jedna z nielicznych metod kręcenia loków “przez sen”, która sprawdzi się nawet na najkrótszej fryzurze. Po rozplątaniu koczków delikatnie rozczeszcie je palcami lub szerokim grzebieniem. Na koniec możesz utrwalić je z pomocą pianki lub lakieru do włosów.