Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Odpowiadając na pytanie, jak wybrać pierścionek zaręczynowy, przede wszystkim należy podkreślić, że jest to symbol miłości. Liczy się zatem gest, a nie wydana kwota. Warto już wcześniej określić, ile pieniędzy można przeznaczyć, nie rujnując zupełnie budżetu. Najistotniejsze jest dopasowanie pierścionka do gustu narzeczonej. Na rynku dostępnych jest wiele modeli: od klasycznych po awangardowe. 

Jeżeli nie wiemy jaki styl pierścionka będzie najodpowiedniejszy, warto zrobić zdjęcie biżuterii, którą wybranka naszego serca ma w domu. Jubiler pomoże nam dobrać pierścionek, który będzie wpisywał się w jej gusta.  

Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy?

Nigdy nie powinno kupować się pierścionka w pierwszym napotkanym salonie jubilerskim. Warto porównywać ceny w kilku miejscach, gdyż mogą się one dość mocno różnić. Sposób zakupu powinien być przede wszystkim dyskretny, w obawie przed dekonspiracją można zatem wybrać zakup online. W tym przypadku zweryfikować jednak trzeba formę dostawy oraz ewentualnego zwrotu.

Pierścionek zaręczynowy z szafirem czy diamentem?

Mówi się, że kobiety kochają diamenty. Rzeczywiście, przez lata utarło się, że jest to najbardziej odpowiedni do biżuterii zaręczynowej kamień. Pierścionek zaręczynowy z diamentem symbolizuje trwałość związku. Może się jednak okazać, że przyszła panna młoda jest zwolenniczką kolorowych kamieni szlachetnych i wówczas warto podążyć w tym właśnie kierunku. Wszak pierścionek zaręczynowy z szafirem w roli głównej ofiarował Kate Middleton sam książę William.

>>> Poznaj nietypowe pomysły na zaręczyny <<<

Jakie są rozmiary pierścionków?

Istnieją trzy miary, zgodnie z którymi określa się rozmiar pierścionka: Europejska, Brytyjska, Amerykańska. W Polsce najczęściej używa się tej pierwszej, ze skalą od 5 do 19. Każdy rozmiar jest tylko o ułamek milimetra większy od poprzedniego, wskazana jest tu więc duża dokładność.

Jak zmierzyć rozmiar palca do pierścionka zaręczynowego?

Pierwszym ze sposobów pomiaru jest sprawdzenie obwodu palca za pomocą miary. Jednak jak zmierzyć rozmiar palca, jeśli bezpośrednia metoda nie jest możliwa ze względu na ryzyko dekonspiracji? Rozwiązaniem jest zmierzenie pierścionka już posiadanego przez przyszłą narzeczoną, upewniwszy się, że odpowiada on grubości docelowego palca, lub udanie się z pierścionkiem do jubilera. Warto sprawdzić przed zakupem, czy możliwa jest późniejsza korekta rozmiaru.

Zobacz także:

Na którym palcu nosić pierścionek zaręczynowy?

W polskiej tradycji pierścionek zaręczynowy nosi się na serdecznym palcu prawej dłoni.