Sztuczne rzęsy to tajna broń kobieca. W minutę zamienią nasz prosty makijaż w wieczorowy. Jeśli sięgniesz po krótsze rzęsy lub kępki możesz z powodzeniem nosić je na co dzień. Rzęsy takie ściągamy podczas demakijażu, ale po oczyszczeniu z kleju można założyć je wielokrotnie.
Sztuczne rzęsy może nosić prawie każdy. Uważać powinny osoby z wrażliwymi oczami i alergicy. Mimo, że rzęsy te przykleja się tylko jednorazowo, to one też osłabiają nasze naturalne rzęsy. Jeśli masz je osłabione postaw bardziej na pojedyncze kępki niż rzęsy na pasku.

Jak przykleić sztuczne rzęsy na pasku?

1. Sztuczne rzęsy przyklejamy na sam koniec makijażu. Robimy makijaż kompletny i tuszujemy swoje naturalne rzęsy. Możemy powstrzymać się od zrobienia kresek i domalować je dopiero po przyklejeniu rzęs.

2. Wyciągamy rzęsy delikatnie z pudełka. Pasek na którym są przyklejone przymierzamy do oka. Zazwyczaj rzęsy takie są szersze niż nasze oko, dlatego przymierzamy je i odpowiednio docinamy. Rzęsy  powinny mieć taką szerokość, aby zaczynać się około 2mm przed tęczówką i kończyć w zewnętrznym kąciku. Jeśli rzęsy będą zbyt długie i sięgać będą zbyt daleko do wewnętrznych kącików prawdopodobnie ich brzegi się odkleją.

3. Na pasek z rzęsami nakładamy klej. Najwygodniej jest zrobić to wyciskając odrobinę kleju na zewnętrzną część dłoni i delikatnie przeciągając po kleju brzeg paska rzęs. Klej powinien być równomiernie nałożony na całą szerokość. Nie obawiaj się jego białego koloru, po wyschnięciu stanie się przezroczysty.

4. Kolejny etap to odczekanie około 30 sekund, aby klej nieco przysechł.

5. Po tym czasie zamykamy jedno oko i trzymając twarz bardzo blisko lusterka przyklejamy pasek z rzęsami nad swoimi naturalnymi, starając się przykleić je bardzo dokładnie. Trzymamy je dociśnięte przez kilka sekund.

Zobacz także:

6. Na koniec możemy namalować kreski uzupełniające makijaż. To samo powtarzamy z drugim okiem.

Odklejanie rzęs jest bardzo proste. Klej na którym jest przyklejony jest elastyczny i lekko gumowaty dzięki czemu wystarczy chwycić za zewnętrzną stronę rzęs i odkleić pociągając do środka. Z paska rzęs usuwamy resztki kleju, a rzęsy chowamy do pudełka. Z powodzeniem możemy je jeszcze nie raz wykorzystać.

Chciałabyś na co dzień mieć piękne i czarne rzęsy bez malowania? Przeczytaj nasz artykuł: Rzęsy 2D - wszystko, co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zabieg