Jak uwydatnić kości policzkowe?

Choć w tym sezonie to róż i rozświetlacz grają pierwsze, makijażowe skrzypce, to większość z nas wciąż nie wyobraża sobie codziennego makeupu bez konturowania. Mocny, niemal zmieniający rysy twarzy kontur, wylansowała kilka lat temu Kim Kardashian, dzięki której miliony kobiet na całym świecie poznały, o co tak naprawdę chodzi w metodzie światłocienia. Konturowanie twarzy, to nic innego jak optyczne „chowanie” pewnych jej obszarów tak, aby inne mogły zostać uwydatnione. Tak jest na przykład z kościami policzkowymi - kosmetyk do konturowania nakładamy pod nimi, aby były bardziej widoczne. Konturowaniem możemy też „zmniejszyć” podbródek, zbyt wysokie czoło, wyszczuplić owal twarzy, czy nawet wysmuklić nos! 

Kości policzkowe a’la Kate Moss

Nie da się ukryć, że ikona modelingu Kate Moss wciąż jest inspiracją dla wielu z nas. To nie tylko urocza diastema, ale też bardzo wydatne kości policzkowe sprawiają, że jej uroda jest tak ceniona przez fotografów i projektantów mody. Prosty sposób na stworzenie kości policzkowych a’la Kate Moss wymyśliły TikTokerki - wystarczy dobry kosmetyk do konturowania i odrobina transparentnego pudru!

@misstaradavy #stitch with @alimartinhairandface #katemoss #facesculpting #contourhack #foryou #contouringhacks #contour #makeuphacks #beautytok #beautycreator #magictrick #allthingsbeautywithtara #fyp Abracadabra - Qveen Herby - Clip - Abracadabra

Cały sekret maksymalnego wysmuklenia twarzy, to nałożenie odrobiny produktu do konturowania tuż powyżej kącików ust, na linii łączącej wargi i środek ucha. Następnie kosmetyk należy delikatnie rozetrzeć i u dołu zabezpieczyć transparentnym pudrem, co dodatkowo pogłębi kontrast między barwami. Łatwe, prawda?