Makijaż na studniówkę 2022 - trendy

Makijaż wieczorowy w tym sezonie nie obowiązują żadne sztywne reguły, jednak jest kilka trendów, które podbiły Instagram i sprawdzą się idealnie na studniówkę. Jeśli już miałybyśmy wskazać jedną żelazną zasadę, łączącą wszystkie modne makeupy, to jest nią rozświetlona, naturalnie wyglądająca cera. Nie ma mowy o "efekcie maski" na twarzy, spowodowanym zbyt dużą ilością podkładu, nie przesadzamy też z konturowaniem. Zamiast ciemnego bronzera, wybierz brzoskwiniowy róż i rozświetlacz z niemal niewidocznymi drobinkami, który podkreśli kości policzkowe.

Makijaż na studniówkę - foxy eyes, graficzna kreska

Makijaż foxy eyes wciąż trenduje. Pięknie podkreśli wieczorową stylizację i sprawdzi się u posiadaczek opadającej powieki. Dla odważnych - graficzna kreska. Biała, czy w klasycznej czerni, nie ma to znaczenia - ważne, aby kreska zaznaczała załamanie powieki, inspirowane latami 60 i słynną modelką Twiggy

Makijaż na studniówkę - Euphoria, gwiazdki

Dla fanek błysku mamy dobrą wiadomość - makijaż z kryształkami i gwiazdkami wciąż jest na topie. Na studniówkę polecamy wersję minimalistyczną - powieka podkreślona małymi cyrkoniami, lub pojedyncze gwiazdki w wewnętrznych kącikach oka. Wersja "na bogato" - zainspiruj się Maddie z serialu Euphoria i połącz kryształki z mocnym kolorem na powiece. 

Makijaż na studniówkę - klasyczna czerwień i "no-makeup"

Zwolenniczki klasyki mogą odetchnąć z ulgą. Czerwona szminka, połyskujące oko i porządnie wyczesane brwi - to przepis na look jak z wybiegu. Dla efektu "glossy lid" rozsmaruj na powiekach odrobinę bezbarwnego błyszczyka, lub drobno zmielonego pigmentu, który stworzy na oku błyszczącą taflę. Jak zrobić makeup no-makeup wersja studniówkowa? Podkreśl brwi, a twarz wykonturuj przy pomocy jasnego różu. Do tego błyszczyk, dokładnie wytuszowane rzęsy i gotowe.