Makijaż ślubny - jak wybrać wizażystkę

W czasach mediów społecznościowych wybór odpowiedniej makijażystki, która zadba o naszą prezencję podczas ślubu i wesela nie musi być trudny. Szukając fachowca, należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności na portfolio - profesjonalistki pokazują swoje prace zarówno na Facebooku, jak i na Instagramie. Dzięki temu można łatwo ocenić, czy dana stylistyka odpowiada naszym preferencjom. Należy jednak brać pod uwagę, że prezentowane zdjęcia wykonywane są przy sprzyjającym oświetleniu i nierzadko poddawane retuszowi - nawet najlepszym makijażem nie da się zakryć naturalnej struktury skóry, która jest widoczna w świetle dziennym. Warto również poszukać opinii o danej wizażystce - oprócz sprawnego posługiwania się pędzlem, taka osoba powinna być też odpowiedzialna i słowna - w końcu nikt nie chciałby szukać zastępstwa na kilka dni przed wielką uroczystością. Do dobrych i cenionych wizażystek raczej nie zapiszemy się z dnia na dzień - trzeba brać pod uwagę to, że niektóre z nich mają zajęte terminy nawet rok w przód! Trzeba też liczyć się z koniecznością zapłacenia zadatku.

Makijaż ślubny z dojazdem czy w salonie?

Większość panien młodych preferuje makijaż ślubny z dojazdem do domu, lub miejsca, w którym ma odbyć się uroczystość. Jest to bardzo komfortowe, gdyż w tym i tak zabieganym dniu nie tracimy czasu na transport i nie dokładamy sobie stresu. Warto pamiętać, że makijaż z dojazdem będzie kosztował więcej, niż wizyta w salonie urody. 

Makijaż ślubny, czyli jaki?

Makijaż ślubny powinien być widoczny, ale nie ekstrawagancki. Panny młode wybierają zazwyczaj mocniej podkreślone oko i neutralne usta. Królują cienie w łagodnych odcieniach różu, brązu, beżu, czy brzoskwini, a także połyskujące, szampańskie i waniliowe pigmenty. Krzykliwe kolory, takie jak niebieski, zielony czy fiolet nie są czesto spotykane podczas takich uroczystości, jednak nie są zakazane - w końcu to szczególny dzień dla panny młodej i to ona ma czuć się komfortowo! Większość panien młodych decyduje się też na sztuczne rzęsy, które doskonale „otwierają” oko i sprawiają, że makijaż jest bardziej wyrazisty. 

Makijaż ślubny - próba generalna

Aby w pełni zaspokoić oczekiwania panny młodej i zaoszczędzić stresu w dniu ślubu, wizażystki oferują makijaż próbny. Podczas takiego spotkania, makijażystka zaproponuje makeup według wskazówek i inspiracji, który idealne pasuje do naszego typu urody, a także dokładnie pozna potrzeby skóry. Makijażystka może też zasugerować odpowiednią pielęgnację, którą należy przeprowadzić przed ślubem, aby dobrze przygotować cerę na położenie makijażu. Podczas makijażu próbnego sprawdzany jest też odpowiedni dobór kosmetyków, zwłaszcza podkładu, co pozwala uniknąć reakcji alergicznych czy ważenia się kosmetyku chwilę przed uroczystością (brzmi jak koszmar, prawda?). To czas na wszelkie uwagi i eksperymenty - należy otwarcie mówić makijażystce o naszych odczuciach tak, aby efekt końcowy zadowolił obie strony! Makijaż próbny jest oczywiście płatny, jednak wiele salonów oferuje zniżkę w pakiecie z makijażem w dniu ślubu. 

Makijaż ślubny, czyli... fotograficzny

Makijaż ślubny powinien się cechować przede wszystkim trwałością i dobrą prezencją na zdjęciach. Z tego względu, jest on zdecydowanie mocniejszy niż ten, który nakładamy na co dzień, co może być szokujące szczególnie dla pań, które na co dzień się nie malują. Panny młode podczas makijażu próbnego bardzo często zwracają uwagę na to, że są pomalowane „za mocno” - warto jednak zaufać profesjonalistce, która wie, że lekki makijaż nie będzie widoczny na zdjęciach. Warto też poradzić się zaufanej osobny, na przykład przyjaciółki. 

Czy makijaż ślubny przetrwa całą noc?

Makijaż ślubny musi przetrwać ceremonię i zabawę do białego rana, nie może łatwo się ścierać ani spływać pod wpływem potu czy pocałunków. Z tego względu wizażystki pracują wtedy na cięższych podkładach i kamuflażach i utrwalają prace fixerem lub specjalną mgiełką. Dobrym sposobem na sprawdzenie trwałości makijażu jest właśnie wykonanie makijażu próbnego. Niektóre wizażystki oferują też pobyt z panną młodą podczas wesela, aby wykonywać ewentualne poprawki, jednak zazwyczaj wystarczy mieć przy sobie bibułki matujące i ulubioną pomadkę, aby makijaż był nieskazitelny przez wiele godzin. Wiele wizażystek w ramach opłaty za makijaż ślubny wyposaża klientkę w mały zestaw do poprawek, który składa się właśnie z bibułek matujących lub pudru oraz miniatury pomadki, która została nałożona.