Nie można lekceważyć odpowiedniej pielęgnacji skóry po różnego rodzaju zabiegach medycyny estetycznej. Często w stopniu znacznym wpływa ona na utrzymywanie się efektów po zabiegu, jak również czas całkowitej regeneracji po ingerowaniu w stan skóry. Zaczerwienienia lub obrzęki? Warto reagować natychmiastowo, aby nie pozostać ze zmianami skórnymi na wiele miesięcy. Jeśli inwestujesz w zabiegi w celu poprawy wyglądu, kosmetyki pielęgnacyjne są idealnym uzupełnieniem wdrażanych zmian.

Mikrodermabrazja? Skóra sucha potrzebuje regularnego nawilżenia

Przesuszona skóra? Bardzo często miejscami również się łuszczy. Wówczas na skórze gromadzi się duża ilość martwych komórek, które najlepiej usunąć peelingiem. Po tym warto zastosować odpowiedni krem nawilżający. Pamiętaj, aby dobrać kosmetyk do rodzaju twojej cery. Kremy z olejem z pestek winogron lub słodkich migdałów czy witaminy to dobre rozwiązanie - radzi kosmetolog, Aleksandra Młot

W przypadku przesuszonej skóry np. po różnego rodzaju zabiegach medycyny estetycznej nie czekaj aż wróci ona samoczynnie do poprzedniego stanu. Bierne oczekiwanie może przyczynić się do stanów zapalnych. Odczuwasz świąd i pieczenie, np. po zabiegach z użyciem lasera, dermapenem bądź po mikrodermobrazji. Czujesz, że twojej skórze brakuje nawilżenia? Chcesz chronić skórę przed nadkażeniem po zabiegu? Postaw na krem Octenicare o zastosowaniu przeciwzapalnym, regenerujących i antybakteryjnym. Możesz go używać także do wielu różnych problemów, np. na otarcia, zadrapania, odparzenia, a także do ochrony i pielęgnacji podrażnionej skóry, blizn pooperacyjnych, na podrażnienia skóry okolic intymnych, pobudzając naturalną regenerację naskórka. Kluczem w działaniu tego kremu są składniki aktywne, czyli m.in.: pantenol, bisabolol, wazelina. oktenidyna. To one tak szybko i intensywnie pobudzają regenerację skóry.

Podrażniona skóra po tatuażu?

Moda na tatuaże trwa w najlepsze. Hitem sezonu są te delikatne, bardzo kobiece w mało widocznych miejscach. Niestety, tatuaż wykonany nawet w najbardziej sterylnych warunkach może długo się goić. Pożądaną sytuacją byłaby szybka regeneracja skóry i umożliwienie jej normalnego funkcjonowania. W związku z tym przed podjęciem decyzji o zrobieniu sobie tatuażu warto uprzednio nabyć produkt, który będzie posiadał właściwości antybakteryjne oraz regeneracyjne oraz będzie pielęgnacyjnie oddziaływał na podrażnioną skórę. Będzie to gwarancja, że tatuaż ładnie się zagoi, a na ciele nie powstanie stan zapalny i nie zniszczy finalnego wyglądu tatuażu.

My utożsamiamy się z wizją marki Schulke, która funkcjonuje na rynku od 130 lat. Ich fascynacją jest walka z drobnoustrojami chorobotwórczymi i szerzenie wiedzy dotyczącej higieny zarówno w warunkach domowych jak i profesjonalnych (szpitale, jednostki służy zdrowia). W obliczu rozwoju cywilizacyjnego powinniśmy dodatkowo zwracać uwagę na pielęgnację naszej skóry atakowanej przez setki mikroorganizmów. My również skłaniamy się do opcji zakładającej zapobieganie i profilaktykę w kwestiach ochrony naszego zdrowia.