Facefitness - na czym to polega?

Skoro utrzymujemy w dobrej formie całe ciało, to dlaczego miałybyśmy nie trenować również mięśni twarzy? Facefitness to rewolucyjna koncepcja odmładzania skóry poprzez trening. Bazuje na zestawie ćwiczeń, których celem jest wzmocnienie mięśni w tym obszarze - i tym samym poprawienie napięcia skóry, czego efektem jest spłycenie zmarszczek i zapobieganie powstawaniu kolejnych. Skuteczność tej metody jest porównywana do botoksu - ale w przeciwieństwie do zabiegów z toksyną botulinową nie wymaga bolesnych ingerencji w skórę, a do tego, nie zrujnuje twojego portfela. Proste ćwiczenia można bez żadnych przeszkód wykonywać samodzielnie w domu, nie wydając na to ani złotówki. 

Po co nam fitness twarzy?

Wraz z wiekiem ilość kolagenu w skórze zaczyna spadać, powodując, że skóra traci swoją jędrność i elastyczność. Efekty pojawiają się niemal natychmiast w postaci bruzd i zmarszczek mimicznych. Przyczyniamy się do nich bezwiednie, marszcząc czoło, unosząc brew, czy pochylając głowę podczas pracy na komputerze i korzystania ze smartfona. Niestety nie da się tego kontrolować. Na szczęście można zminimalizować widoczność zmarszczek i zapobiec powstawaniu kolejnych, wykonując regularnie ćwiczenia wzmacniające mięśnie twarzy. Polegają one na naprzemiennym zaciskaniu i rozluźnianiu różnych partii twarzy. Facefitness to skuteczny sposób na:

  • Poprawę napięcia skóry, dzięki czemu zmarszczki mimiczne stają się płytsze
  • Zmniejszenie tzw. "drugiego podbródka"
  • Poprawę wyglądu skóry poprzez pobudzenie krążenia i przepływu limfy
  • Rozładowanie napięć i nagromadzonego w ciągu dnia stresu.

By osiągnąć zamierzone efekty, wystarczy trenować mięśnie twarzy codziennie przez około 7-10 minut. Po miesiącu można ograniczyć ćwiczenia do 3 sesji w tygodniu. Jak trenować mięśnie twarzy? Oto 6 ćwiczeń, które pomogą pozbyć się zmarszczek!