Fashion Designer Awards: zwycięzcy pierwszego etapu wybrani

Za nami pierwsze obrady jury 11. edycji Fashion Designer Awards, w którym wybrano 30. młodych projektantów. Zwycięzców wybrało jury w składzie: Dorota Williams, duet Paprocki & Brzozowski, duet MMC Studio, Joanna Horodyńska, Asia Typek, Vasina, Weronika Płocha, Mikołaj Komar i Joanna Sokołowska - Pronobis.

W tym roku temat konkursu brzmiał: „My City My Energy”, dlatego główną rolę w kolekcjach debiutantów odgrywała miasta – Warszawa, Amsterdam, Kraków, Miami, Tokio, Nowy Jork, Singapur, Londyn, Paryż, Berlin, a także wyimaginowane miasta przyszłości, miasta marzeń i miasta ekologiczne. Kreatywność młodych ludzi nie miała granic.

Tegoroczny poziom bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Zapowiada się bardzo ciekawy Finał , czuję że będzie bardzo ciężko wybrać najlepszą kolekcję ponieważ są bardzo różnorodne-wiele będzie zależeć od jakości wykonywania projektów”- mówi Rafał Michalak z duetu MMC Studio.

Pod wrażeniem prac była również Asia Typek, jedna z najlepszych fotografek mody ulicznej. “Niesamowite uczucie, móc poznać tyle utalentowanych osób, które energię jaką czerpią z miast, przelewają na swoje projekty. Jest mi o tyle to bliskie, jako fotografowi ulicznemu, ze z każdego miejsca na świecie w jakim jestem, czerpię inną energie. W Waszych pracach tez to był bardzo widoczne. Gratuluje wszystkim uczestnikom, nie tylko niesamowitych projektów, ale przede wszystkim zaangażowania w stworzenie swoich kolekcji” - powiedziała fotografka.

Z kolei duet Paprocki & Brzozowski  dodaje: “Z podekscytowaniem oglądaliśmy nadesłane prace konkursowe. Uwielbiamy energię młodych projektantów. Ich pomysły i niczym nieograniczoną fantazję. Zaskoczył nas poziom nadesłanych prac. Bardzo kreatywne koncepcje, odpowiadające na przewodnie hasło konkursu i piękne portfolia. Zapamiętaliśmy już kilku wyjątkowo mocnych faworytów. Nie możemy się doczekać kolejnego etapu. Rysunek i koncepcja to jedno, ale zobaczenie wyłonionych projektów na żywo, dotknięcie tkanin i ujarzmienie proporcji w przestrzeni to następny bardzo podniecający etap.”

Organizatorka konkursu Joanna Sokołowska-Pronobis podkreśla, że dla jurorów było wielką radością oceniać tak doskonałe prace młodych projektantów. 

Te obrady były mocno wyczekiwane przez naszych uczestników, ale też nas jurorów, wielką radość sprawiło nam spotkanie z taką świeżą, niczym nie zmąconą  twórczą energia płynącą z projektów uczestników, nie możemy się doczekać  spotkania z nimi już na początku września. - podsumowuje.


Oto lista osób zakwalifikowanych do kolejnego etapu konkursu:

Barbarewicz  Żaneta
Adamkiewicz Ada
Biskup Oliwia
Brzezińska Aleksandra
Chruścińska Sonia
Czajkowska Alicja
Czarnota Edyta
Dernovaia Lesja
Dykiel Monika
Filakiewicz Anastazja
Frankowska Wiktoria
Głażewski Damian
Grzanka Paulina
Jagodziński Mateusz
Jannasz Adrianna
Kaźmierczyk Konstancja
Klekot Aleksandra
Klimas Klaudia
Korecka Manuela
Król Jan
Kundera Margo
Lewandowski Adrian
Łuczak Monika
Masłosz Julia
Pilarek Maja
Pupczyk Magdalena
Segedyn Patrycja
Siłkowska Żaneta
Wójciak Michał
Zakrzewski Rafał

Zobacz także:

Osoby te powalczą dalej o nagrody, którymi są między innymi: wyjazd na Milan Fashion Week 2021 do Mediolanu od Partnera Głównego – Producenta Batonika Duplo, nagroda pieniężna 20.000 PLN, staż w atelier za granicą, wyjazd na targi Premier Vision 2021 w Paryżu z Cisowianką Perlage, pokaz autorskiej kolekcji, podczas Wielkiego Finału 12 edycji Fashion Designer Awards w Warszawie, udział w 2nd International Young Designers Contest 2021, w Kijowie, obsługa sesji lookbookowej lub wizerunkowej przez markę Gold Polska, obsługa sesji lookbookowej lub wizerunkowej przez AA Wings of Color.