Zobacz, kogo warto śledzić w sieci według redaktorek Kobieta.pl

Katarzyna Mizera - redaktorka kobieta.pl

 • @zycie_zaczyna_sie_po_90 Trudno oprzeć się pani Ani, która każdy post zaczyna uroczym "kochani moi", a w swoim instagramowym bio, pisze, że "kiedy stuknęły jej 92 lata zapragnęła mieć konto na Instagramie. Pokażę, że jest to możliwe!". Możliwe? Po 30-stce nie mam tyle energii i pozytywnego nastawienia każdego dnia jak pani Ania! Mimo, że zdrowie nie sprzyja jej każdego dnia, zawsze zachowuje dobry humor. To uczy tak wiele pokory nas, pokolenie rozpieszczone dobrobytem i możliwością wyboru. Pani Ania nie zawsze go miała, więc wybrała po prostu bycie szczęśliwą. I jeszcze sheruje tę radość wśród ponad 80 tys. obserwatorów! 
 • @szafasztywniary Joannę najbardziej cenię za jej wiedzę, świadomość, zaangażowanie i zdrowy rozsądek. Jest jak moja najbardziej introwertyczna znajoma - z tych, które cieszą się, gdy osoba do której dzwonią, nie odbiera. "Sztywniara" sama śmieje się z tego, że zasłynęła promocją najbardziej ekologicznego papieru toaletowego na rynku, ale ta dziewczyna nie nabywa nic (od zakupów woli wymianki lub rzeczy z drugiej ręki), zanim nie zrobi porządnego researchu. Zgadnijcie kto potem korzysta z owoców jej ciężkiej pracy? Moje kompulsywne zaglądanie na jej profil ma znamiona toksyczności - uzależnia, mimo że Asia nie pieści się ze swoimi obserwatorami. Żadnego słodzenia - szorstka jak papier z Biedronki przyjaźń!
 • @karolinasobanska Z Karoliną Sobańską mam problem - jest idealna! Więc z jednej strony powinna wzbudzać moje kompleksy (przy okazji - za namową przyjaciółki-psycholożki pozbyłam się wszystkich takich kont z "obserwowanych" - polecam!), a jednak jej skromność w połączeniu z ogromną wiedzą i świadomością otaczającej jej rzeczywistości sprawia, że chcę być lepsza, może nawet nauczę się gotować i żyć po swojemu. Czy nie o to chodzi? Poza tym mimo, że jest piękna i genialnie się ubiera, nie zobaczycie w jej feedzie "dzióbków", "golden hoursów", czy słodkiego hygge z dynią. 

Małgorzata Malinowska - zastępczyni red. prowadzącej

 • @michalina_korzeniowska to zdecydowanie głos pokolenia młodych kobiet, które nie boją się jasno wyrażać swoich poglądów. Michalina pisze o kobiecości, feminizmie i uczy nas "ciałoczułego" i "ciałożyczliwego" podejścia. Bliskie są też jej tematy związane z problemem zawstydzania kobiet i szeroko pojętego women shamingu. Jak sama niejednokrotnie podkreśla, to są powody, które zachęcają i motywują ją do działania na rzecz kobiet i dla kobiet. 
 • @martafrej, bo udowadnia, że często słowa są zbędne. Jej niesamowite grafiki w punkt opisują i podsumowują współczesną rzeczywistość, społeczeństwo, nasze problemy i słabości. Ale dają też nadzieję na lepsze jutro. Artystka potrafi jak nikt inny w swoich pracach wyrazić to, co tysiące Polek chciałoby wykrzyczeć na głos. Jej konto to idealna propozycja dla każdej z nas, świadomie myślącej i patrzącej w przyszłość kobiety. My zdecydowanie podpisujemy się i mocno kibicujemy Marcie od dawna.

Sandra Hajduk - redaktorka prowadząca kobieta.pl

 • @grzegorzbetlej - dziennikarz WP, na swoim profilu tłumaczy tak trudne tematy jak konflikty zbrojne na świecie czy dylematy społeczne.
 • @lastowicze pokazują, że można zarabiać na spełnianiu swoich i czyichś - marzeń. To profil podróżniczy małżeństwa, które łączy przyjemne z pożytecznym.
 • @ewadrzyzga - mam wrażenie, że jej misją jest promowanie treści niosących dobre emocje, dodatkowo plus za doskonałą interaktywność - wiem, że Ewa reaguje na wiadomości od fanów!
 • @malwinawedzikowska jest po prostu zabawna. Mamy zbliżone poczucie humoru i jej kontent oglądam jak dobry serial (zwłaszcza trwające dwa lata zmagania z remontem).

Olga Pejas - redaktorka kobieta.pl

 

 • @magdajagnicka Uważam, że jest jedną z niewielu prawdziwych „influencerek” - chociaż jest stylistką, jej profil to nie tylko ciuchy. Magda pokazuje mnóstwo ciekawych miejsc, aktywności, sklepów z perełkami vintage, lokali z pysznym jedzeniem (na przykład sprawdzone i tanie bary mleczne!), a dodatkowo jest przesympatyczna i… ratuje kotki. Mam nadzieję, że się za to określenie nie obrazi, ale to taka „równa babka”, których brakuje w instagramowym świecie.
 • @girls_classic_moto - nie wiem czy to kategoria „influencer”, ale lubię śledzić poczynania dziewczyn, które wybrały tak zdominowane przez mężczyzn hobby. Szczególnie polecam fankom i fanom kultowych aut sprzed dekad!

Aleksandra Sil - redaktorka kobieta.pl

 • @marcelacierkosz Marcela Cierkosz, czyli królowa vintage, która nieraz pokazuje się w stylizacjach od stóp do głowy z lumpeksu. Marcela normalizuje kupowanie z drugiej ręki i zachęca do myślenia o ekologii, konsumpcjonizmie i robienia zakupów, przede wszystkim, z głową. Radzi jak zacząć przygodę z second handami, i które lumpeksy są najlepsze (podpowiedź: każdy jest najlepszy). Jak sama mówi, od lat jedyne, co kupuje w sieciówkach to skarpetki z H&M.
 • @bzdurnie Magda z @/bzdurnie pokazuje, że w świecie, w którym wszyscy są wiecznym biegu za pieniędzmi, karierą, statusem społecznym, można jednak żyć inaczej. Bzdurnie to celebracja wolnego życia i cieszenia się z małych rzeczy i codziennych drobnych nawyków. Na jej profilu często też poruszane są tematy nierówności społecznych czy akceptacji siebie i innych.
 • @zdrowostki Martyna, znana jako Zdrowostki słynie z tego, że nieraz trudne i skomplikowane tematy dietetyki tłumaczy w prosty i dla każdego jasny sposób. Na jej profilu można znaleźć zarówno analizy konkretnych produktów jak i rzetelne informacje dotyczące wpływu cukru czy oleju palmowego na nasz organizm. Co najważniejsze, Martyna nakłania do jedzenia z głową i jak sama mówi, chipsy czy czekolada od czasu do czasu nie są takie złe.

Xymena Borowiecka - redaktorka kobieta.pl

 • @the_pastaqueen – królowa włoskiej kuchni! Na IG gotuje i absolutnie czarująco o tym opowiada. Cytując my italian queen - "just gorgeous"! 
 • @rozkoszny – również influencer kulinarny. Wirtuoz, mam wrażenie, że wręcz tańczy w kuchni. Obserwuję go od kilku lat, odtwarzam przepisy. Są przeboskie!
 • @powarszawsku – konto prowadzi Łukasz Ostoja-Kasprzycki. Genialnie opowiada o Warszawie. Nikt tak nie opowiada, jak on. Świetny gość, prowadzi też audycje radiowe. Również polecam.
 • @domroslin_sklep – Dom Roślin to coś więcej niż kwiaciarnia. Nawet nie nazwałabym go kwiaciarnią, tylko właśnie domem. Mega inspirujący profil dla wszystkich greenersów – zdjęcia zielonych realizacji, mnóstwo informacji, jak pielęgnować konkretne gatunki roślin. Love it.


Julia Lubecka - redaktorka kobieta.pl

 • @kasia_coztymseksem - Kasia w sposób prosty i otwarty mówi o tematach związanych z seksualnością. Łamiąc tematy tabu, chce edukować na temat seksu, tożsamości płciowej i wielu innych rzeczy.
 • @Loveandgreatshoes - chociaż dziewczyny najczęściej tworzą content dotyczący mody i urody, można u nich znaleźć także bardziej "wartościowe" treści. Kasię i Justynę szanuję najbardziej za to, że nie oceniają innych kobiet i ich wyborów. Podkreślają, że każda droga w życiu jest dobra. Niezależnie od tego czy mamy 20 lat, męża i dzieci czy 30-stkę i póki co nie planujemy zakładać rodziny, a życie poświęcamy na pracę i samorozwój.