Marzysz o wypadzie do SPA, ale ciągle nie masz na to czasu. Terminy gonią, telefony się urywają, pracujesz po godzinach, a w domu zawsze jest coś do zrobienia. Stop! Kończy się pierwszy tydzień kwarantanny - z pewnością masz już za sobą przetwory, umyte okna, naukę języka mandaryńskiego - pora więc na ... pielęgnację włosów. W obecnym momencie, kiedy cały czas spędzamy w domu, możemy zapewnić naszym włosom SPA z prawdziwego zdarzenia. Tylko jak odzwierciedlić zabieg salonowy w domowym zaciszu? Mamy na to sposób i to ściągnięty od gwiazd takich jak Gisele Bundchen i Kylie Jenner.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Olaplexpolska (@olaplexpolska) Lis 21, 2019 o 1:48 PST

Regeneracyjny rytuał w domowym zaciszu

Jest wiele sposobów, by twoje włosy odzyskały blask i miekkość. Jednym z nich jest rytuał regenerujący Olaplex, który do tej pory można było wykonywać w salonie. Jednak jest to również gama profesjonalnych produktów przeznaczona do stosowania w codziennej pielęgnacji domowej, pod warunkiem, że macie gwarancję co do oryginalności produktów, gdyż na rynku pojawia się masa podróbek tego innowacyjnego produktu (do zaufanych miejsc należy na pewno sklep online hair2go.pl)

Opatentowany składnik Olaplexu (pol. Bis-Aminopropyl Diglikol Dimaleinian) to polimer,  który odnajduje zerwane wiązania siarkowodorowe i łączy je w mostki dwusiarczkowe, czyli wiązania pomiędzy proteinami w naszych włosach. Mostki dwusiarczkowe odpowiadają za wytrzymałość i elastyczność włosów. Uszkadzamy je codziennie, podczas zabiegów chemicznych, stylizacji przy użyciu wysokiej temperatury czy jako skutek uszkodzeń mechanicznych. Kiedy dochodzi do zerwania wiązania, nie jest to obojętne dla ich kondycji. Włosy zaczynają w większym stopniu chłonąć wodę z otoczenia, co w praktyce oznacza, że zaczynają się puszyć.  

Domowa pielęgnacja włosów - czego potrzebujemy?

Do przeprowadzenia domowego rytuału potrzebujemy:

OLAPLEX No. 3 Hair Perfector - Kuracja wzmacniająca do włosów. Umożliwia ona regenerację i utrzymanie silnych oraz zdrowych włosów. Kuracja ta jest idealna do włosów farbowanych, rozjaśnianych, oraz jeśli często używasz lokówki lub suszysz włosy używając wysokiej temperatury. Efekty widoczne są już po pierwszym użyciu.


OLAPLEX NO.4 BOND MAINTENANCE - szampon i odżywka, które odbudowują wewnętrzną strukturę włosa oraz podnoszą poziom ich nawilżenia. Ułatwiają stylizację, jednocześnie nadając im lekkości i niesamowitego połysku. Uszkodzone i puszące się włosy stają się silne, odżywione i lśniące.

 

 

OLAPLEX NO.6 BOND SMOOTHER - odbudowujący krem stylizujący bez spłukiwania, który redukuje puszenie, nawilża i chroni włosy każdego typu.

 

OLAPLEX No. 7 Bonding Oil - olejek odbudowujący i wygładzający włosy bez spłukiwania. Zabezpiecza końcówki przed zniszczeniem.

Domowa pielęgnacja włosów - krok po kroku

Na początku włosy należy dokładnie umyć dwa razy szamponem Olaplex No. 4, aby pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń oraz pozostałości produktów do stylizacji. Następnie delikatnie odsącz włosy ręcznikiem, nie trzemy ich, nie zawijamy w turban, ostrożnie pozbywamy się nadmiaru wody, aby nie rozcieńczać produktu (tak również warto postępować zawsze po każdym myciu,  w codziennej pielęgnacji).

Następnie nałóż na włosy kurację Olaplex No. 3 tak jakbyś nakładała odżywkę, dokładnie pasmo po paśmie, skupiając się na partiach włosów, które są najbardziej uszkodzone. Jeżeli jesteś posiadaczką kręconych włosy i chciałabyś odbudować skręt, nałóż kurację Olaplex na włosy, a następnie każde pasmo skręć na palec w „sprężynkę”.  Pozostaw produkt 20-40 minut. Jeżeli masz więcej czasu możesz pozostawić kurację na dłużej dopóki włosy nie wyschną, zerwane wiązania będą dalej naprawiane.

Jednak pamiętaj, aby nie zostawiać produktu na całą noc oraz nie kłaść się z nim spać!

Po upływie czasu dokładnie spłucz włosy, jeżeli nie jesteś pewna, że dobrze je wypłukałaś, umyj raz szamponem. Nałóż odżywkę Olaplex No.5 na odciśnięte włosy ręcznikiem i pozostaw na 2-5 min.

Następnie użyj kremu OLAPLEX No. 6 w połączeniu z olejkiem OLAPLEX No.7. Na dłoni wyciśnij krem  wielkości orzecha laskowego i dodaj kilka kropel olejku, połącz w dłoniach i rozprowadź na długościach i końcach. Włosy pozostaw do wyschnięcia lub wysusz suszarką. Możesz stylizować włosy tak jak zawsze.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Olaplexpolska (@olaplexpolska) Gru 17, 2019 o 6:46 PST

Jak podtrzymać efekt kuracji?

Odbudowa struktury wewnętrznej włosa ma ogromny wpływ na wygląd włosów. Podtrzymanie efektu wiąże się z regularnym stosowaniem produktów, które je odbudowują. Wszystkie produkty OLAPLEX przeznaczone do domowej pielęgnacji zawierają odpowiednią ilość aktywnego polimeru, który wyszukuje zerwane wiązania. Używając kurację Olaplex No.3 raz lub kila razy w miesiącu, w zależności od potrzeb włosów oraz szampon No. 4 i odżywkę No.5 codziennie lub co klika myć, dostarczamy aktywnego składnika regularnie. Dla wzmocnienia efektu po każdym myciu użycie kremu wygładzającego No.6 w połączeniu z olejkiem No.7 pomoże utrzymać efekt wzmocnienia.

Taką pielęgnację może wykonać każdy. Produkty Olaplex przeznaczone są do każdego rodzaju włosów, zarówno poddawanym zabiegom chemicznym jak i dla włosów naturalnych. Jednak zasada jest prosta: im więcej uszkodzeń we włosie, tym większy efekt dostrzeżemy stosowaniu pielęgnacji.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Olaplexpolska (@olaplexpolska) Mar 2, 2020 o 6:39 PST