Jeśli Ameryka posiada swoją własną królową mody, bez wątpienia korona należy do Anny Wintour. Redaktor naczelna Vogue'a i dyrektor artystyczna Condé Nast mimo upływu lat, wciąż dyktuje światowe trendy i wyznacza kierunki, w których podąża światowa moda.

Anna Wintour - legendarny look z pierwszego rzędu pokazów mody

Jej kultowy wygląd jest rozpoznawalny na całym świecie. 71-letnia Anna Wintour jest znana ze swojego szykownego boba i zamiłowania do noszenia dużych okularów przeciwsłonecznych. 

Brytyjska dziennikarka w zasadzie nie rozstaje się ze ukochanymi okularami i zdejmuje je publicznie tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Dlaczego Anna Wintour chodzi non stop w okularach? Królowa mody odpowiedziała w rozmowie z CNN:

- Noszenie okularów przeciwsłonecznych jest niezwykle przydatne, ponieważ unikasz ludzi, którzy wiedzą o czym myślisz - zdradza. -  Pomagają mi, kiedy czuję się trochę zmęczona lub senna - podsumowuje wypowiedź.

PRZECZYTAJ TEŻ:

Trinny Woodall z duetu "Trinny i Susannah" zdradza swoje sposoby na młody wygląd. Wszystkie są bezpłatne!

Zobacz także:

OKULARY W STYLU RETRO - zobacz kultowe modele, które nosiły gwiazdy i wybierz swój ideał

Okulary przeciwsłoneczne w stylu Anny Wintour

Zatem dla Anny Wintour okulary przeciwsłoneczne to swego rodzaju zbroja lub maska. Perfekcyjna Anna Wintour - jak każdy człowiek ma chwile słabości, znudzenia czy choroby, ale nie chce ich pokazywać światu. Okulary Anny Wintour to również element budowania wokół siebie aury tajemniczości i niedostępności.

Co ciekawe, Anna Wintour nie rozstaje się ze swoimi okularami nawet w towarzystwie królowej Elżbiety II. Podczas Londyńskiego Tygodnia Mody w 2018 roku Anna Wintour siedziała w pierwszym rzędzie obok samej królowej. Oczywiście Anna Wintour była w okularach. Wywołało to spore zamieszanie w mediach na Wyspach Brytyjskich.

Lucy Hume, zastępca dyrektora firmy Debrett’s, zajmującej się etyką, wyjaśniała dziennikarzom, że Anna Wintour nie popełniła gafy. Zna już królową, więc noszenie okularów przeciwsłonecznych w czasie wspólnego oglądania pokazu nie jest oznaką braku szacunku.

ZOBACZ TEŻ:

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Ta nowojorska stylizacja to hit! Zainspiruj się!