Okulary przeciwsłoneczne są nieodłącznym elementem letnich stylizacji. Świetnie dopełniają outfity, dodając im oryginalności. Ale to nie wszystko. Ich podstawowym przeznaczeniem jest ochrona wzroku przed promieniami słonecznymi. Oprócz ciekawego designu zwróć uwagę na ich jakość.

Modne i zdrowe dla oka okulary

Okulary z sieciówek kuszą swoją ceną, bacznie podążając za modą i najnowszymi trendami. Jednak czy są bezpieczne dla twoich oczu? Słabej jakości plastik i soczewki bez odpowiednich filtrów ochronnych mogą zrobić więcej szkód niż pożytku. Po kilku założeniach porysowane soczewki przyniosą ci jedynie dyskomfort, a słabej jakości wykonanie nie da ci satysfakcji z użytkowania.

Wybieraj okulary na lata, które mają odpowiednią kategorię barwienia, soczewki z filtrem chroniącym przed UV, a zrobione są z materiałów, które są bezpieczne dla twojej skóry. Jak to sprawdzić?

  • Oznaczenie: UV 400 Takie oznaczenie powinno znaleźć się na okularach. Wtedy masz pewność, że soczewki chronią przed promieniowaniem UV. Taki zapis znajdziesz zazwyczaj od wewnętrznej części zausznika.
  • Naklejka CE to oficjalne oznaczenie Unii Europejskiej, które informuje o spełnianiu wymagań ochrony w okularach przeciwsłonecznych. Takie oznaczenie również najczęściej znajduje się na zauszniku.
  • Kategoria barwienia od 1 do 4. Im wyższa kategoria, tym mniejsza przepuszczalność promieniowania. Kategoria 1 wpływa bardziej na wizualny efekt okularów. Kategoria 4, najwyższa, będzie odpowiednia na wspinaczki górskie, wyklucza natomiast prowadzenie samochodu.
  • Polaryzacja: to dodatkowy filtr, który niweluje odblaski świetlne czy olśnienia. Świetnie sprawdzi się u kierowców, przy sportach wodnych. Filtr polaryzacyjny jest oznaczony na oprawkach napisem „Polarized”.

Okulary z sieciówek nadają się tylko do zdjęć. Jeśli chcesz zadbać o zdrowie swoich oczu, wejdź na OptykLokalnie.pl. Kupując okulary przeciwsłoneczne sprawdzonych marek okularowych w jednym z wybranych salonów optycznych, masz gwarancję zdrowia twoich oczu. 

Okulary przeciwsłoneczne GIGI Studios/ mod. Kendall / optyklokalnie.pl

Okulary przeciwsłoneczne GIGI Studios/ mod. Kendall

 

Zobacz także:

Okulary przeciwsłoneczne GIGI Studios/ mod. Laura / optyklokalnie.pl

Okulary przeciwsłoneczne GIGI Studios/ mod. Laura 

 

Okulary przeciwsłoneczne GIGI Studios/ mod. Shirley / optyklokalnie.pl

Okulary przeciwsłoneczne GIGI Studios/ mod. Shirley