Czego pragną kobiety?

Naukowcy z Uniwersytetu w Getyndze połączyli swoje siły z aplikacją Clue i MyONE Condoms w celu odkrycia, czego u potencjalnego partnera szukają kobiety. Ankieta została przeprowadzona za pomocą aplikacji Clue wśród 68 tysięcy osób w 180 krajach. Dzięki temu badaniu, naukowcom udało się ustalić, jakie cechy są istotne dla kobiet przy doborze partnerów. Dostaliśmy jednoznaczną odpowiedź. Kobiety, bez względu na wiek, miejsce zamieszkania i orientację seksualną, szukają uprzejmości. Atrakcyjne ciało, ładna twarz, ambicja, asertywność i zabezpieczenie finansowe okazały się wartościami pobocznymi przy doborze partnerów.

Co tak naprawdę jest ważne?

Wbrew pozorom, wygląd i pieniądze nie są najważniejsze. Tylko 22.3% kobiet uważa, że atrakcyjność fizyczna i stan konta są najważniejszymi wyznacznikami w poszukiwaniu drugiej połówki. 25.4% kobiet zwraca szczególną uwagę na to, aby partner wyznawał tą samą religię. Istotnym elementem okazała się chęć bycia rodzicem. Aż 46.1% kobiet określiło to jednym z głównych czynników przy doborze partnera. Jednak bezkonkurencyjnie najważniejszym aspektem jest charakter. Aż 88.9% ankietowanych wskazało uprzejmość jako najistotniejszą cechę w partnerze. Z jednej strony jest to zaskakujące, ale z drugiej wiadomo, że bez życzliwości trudno jest zbudować trwałą relację. Na drugim miejscu znalazło się okazywanie wsparcia, a na trzecim inteligencja.

Życzliwość jest jak grawitacja. Niezbędna, ale mało zauważalna, dopóki nie zniknie – komentowała wyniki Dr Virginia J. Vitzthum, koordynatorka research teamu aplikacji Clue.

Potwierdza to stwierdzenie, że wygląd przemija, a charakter zostaje.

Na co kobiety zwracają uwagę?

Nie możemy zapomnieć, że wygląd jest ważnym elementem. Może nie jest on głównym czynnikiem, ale właśnie przez atrakcyjność fizyczną zwracamy uwagę na drugiego człowieka. Które z fizycznych cech okazały się najważniejsze? Uśmiech i oczy! Okazuje się, że nie jest istotna sylwetka czy tężyzna fizyczna, a elementy, które są zauważalne na pierwszy rzut oka. Oczy są zwierciadłem duszy, więc wpasowuje się to w romantyczny kanon obecny i powtarzany od lat. 

Czego wy szukacie w kandydacie na partnera?