Czarny Protest - największa społeczna manifestacja po 1989 roku

Równo rok temu, 3 października 2016, w Czarny Poniedziałek, na ulicę wyszło ok. 250 000 osób, by powiedzieć "nie" drastycznym zmianom w prawach reprodukcyjnych kobiet. Tyle samo osób nie poszło tego dnia do pracy. Ponad pół miliona ubrało się na czarno. Czarny Poniedziałek był największym społecznym protestem po 1989 roku!

W akcję zaangażowało się mnóstwo gwiazd i osobistości ze świata sztuki. Podobnie jak rok temu, wielu aktorów, piosenkarzy i dziennikarzy wspiera akcję i manifestuje swoje poparcie przez social media.

 

Z @nowy_teatr jesteśmy na festiwalu w Tibilisi, stąd solidaryzujemy się ze Wszystkimi, którzy dziś manifestują. Równo rok temu pokazałyśmy i pokazaliśmy naszą ogromną siłę i determinację w walce o podstawowe prawo człowieka do samostanowienia. Dziś nasze postulaty są wciąż aktualne. Żądamy rzetelnej edukacji seksualnej, praw reprodukcyjnych, dostępu do antykoncepcji, refundowanego in vitro, dostępu do zaawansowanych badań prenatalnych, standardów okołoporodowych. Żądamy od państwa wspierania i promowania systemów przeciwdziałających przemocy, dyskryminacji. Jesteśmy myślącymi, czującymi istotami każda i każdy z nas ma prawo, w zgodzie ze swym sercem, rozumem, światopoglądem decydować o swoim życiu. #czarnyprotest #ogólnopolskistrajkkobiet #ratujmykobiety #wielkakoalicjazarównościąiwyborem #solidarnośćnasząbronią

Post udostępniony przez Maja Ostaszewska Official (@ostaszewskamaja_official) 3 Paź, 2017 o 1:13 PDT

Czarny Wtorek 2017 - gdzie i o której?

Idea Strajku Kobiet poszła w świat i zaowocowała Międzynarodowym Strajkiem Kobiet. 8 Marca 2017 na ulice wyszły kobiety w ponad 60 państwach. Wszystko miało swój początek w Polsce, od hasła #SolidarnośćNasząBronią!

Dziś, równo rok po Czarnym Poniedziałku, 3 października 2017 wychodzimy na ulicę pod hasłem Czarny Wtorek. Będziemy maszerować, pikietować i, przede wszystkim, zbierać podpisy pod projektem ustawy Ratujmy Kobiety 2017.

Manifestacje będą się odbywać we wtorek, 3 października 2017, w godzinach 16:00 - 20:00 w kilkudziesięciu miastach Polski.

Szczegóły dotyczące manifestacji w poszczególnych miastach znajdziecie TUTAJ.

Zobacz także:

Projekt Ratujmy Kobiety - dlaczego warto go podpisać?

Ratujmy Kobiety to projekt mający na celu:

  • przywrócenie kobietom praw reprodukcyjnych
  • danie kobietom prawa do legalnego przerwania ciąży do dwunastego tygodnia
  • zapewnienie rzetelnej edukacji seksualnej w ramach programu szkolnego
  • umożliwienie łatwego i darmowego dostępu do antykoncepcji
  • przywrócenie antykoncepcji awaryjnej bez recepty
  • uregulowanie stosowania klauzuli sumienia przez lekarzy-ginekologów

KSIĄŻKI NA JESIENNE WIECZORY - SPRAWDŹ NASZE TYPY!