Ćwiczenia na płaski brzuch: jak ćwiczyć

Płaski brzuch to marzenie każdej z nas. Aby uzyskać płaski i umięśniony brzuch musimy na ten efekt zapracować. Ćwiczenia na płaski brzuch pomogą nam uzyskać szczupłą talię i zlikwidować boczki

Ćwiczenia na płaski brzuch polegają na napinaniu mięśni brzucha, dzięki czemu tworzą się mięśnie brzucha, a tłuszcz spala się. Istotną zasadą przy robieniu ćwiczeń na płaski brzuch jest odpowiednie oddychanie. Pamiętajcie o zasadzie, że gdy wykonujemy największy wysiłek, czyli na przykład napinamy mięśnie brzucha w trakcie treningu, musimy zrobić wydech. Gdy wracamy do pozycji wyjściowej robimy wdech powietrza. Częstym błędem przy robieniu ćwiczeń na brzuch jest to, że robimy je na bezdechu. Takie ćwiczenia nie przyniosą efektów.

Aby ćwiczenia na płaski brzuch były skuteczne, musimy wykonywać po 3-4 serie, stopniowo zwiększając liczbę powtórzeń, od 15 do 30.

Ćwiczenia na płaski brzuch: jak często ćwiczyć?

Aby ćwiczenia na brzuch przynosiły efekty muszą być wykonywane regularnie. Ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha powtarzaj 3 razy w tygodniu, z przynajmniej jednodniową przerwą. W pozostałe dni zalecany jest trening kardio. Aby ćwiczenia na płaski brzuch były skuteczne, musimy wykonywać po 3-4 serie, stopniowo zwiększając liczbę powtórzeń, od 15 do 30.

Poznaj ćwiczenia na brzuch, które pomogą nam uzyskać idealnie płaski brzuch.

Ćwiczenia na płaski brzuch: ćwiczenia wzmacniające

Ćwiczenia wzmacniające na mięśnie brzucha służą wzmocnieniu mięśni brzucha i uzyskaniu ładnego wyglądu brzucha, a nie spalaniu tkanki tłuszczowej. Jeśli chcemy dodatkowo spalić tkankę tłuszczową zalecany jest trening kardio. Najlepsze efekty laskiego brzucha uzyskamy łącząc ćwiczenia wzmacniające z treningiem kardio,

Ćwiczenia na płaski brzuch: ćwiczenia na mięśnie skośne

Spinanie boczne to ćwiczenie na brzuch, które wzmacnia mięśnie skośne brzucha. Wykonujemy je leżąc na plecach z nogami ugiętymi w kolanach i przechylonymi maksymalnie w prawą stronę. Napinamy brzuch i wydychamy powietrze, wykonując skłon do lewego boku. Wdychając powietrze, wracamy do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtórz 12 razy, a następnie wykonaj ćwiczenie z nogami pochylonymi w przeciwną stronę.

Zobacz także:

Ćwiczenia na płaski brzuch: ćwiczenia na boczki

Ćwiczenia na brzuch, a dokładnie na mięśnie proste brzucha wykonujemy leżąc na podłodze z nogami ugiętymi w kolanach, dłonie opieramy na karku, szeroko rozstawiając łokcie. Unosząc lekko głowę, napinamy mięśnie brzuch, robiąc jednocześnie wydech. Ćwiczenie najlepiej wykonywać codziennie w 3-4 seriach po 10 powtórzeń.

Powyższe ćwiczenie możemy modyfikować unosząc głowę ze skrętem w kierunku kolana. To idealne ćwiczenie na mięśnie skośne brzucha